REKLAMA

Wiktor Franko. Into The Wild

27.0510.06.2016

Galeria OKO

WrocławŚw. Mikołaja 54/55

Galeria OKO zaprasza na wystawę fotografii Wiktora Franko "Into The Wild".

Prezentowana będzie część kolekcji zdjęć pokazującej artystyczną podróż autora w poszukiwaniu siebie. Tytuł nawiązuje do filmu Seana Pena "Into The Wild".

Wiktor Franko - rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Fashion World Magazine, Prism Magazine, iPress Magazine, Żurnal, Foto (okładka), londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards.

Wiktor Franko jest autorem zdjęć promujących Fashion Week Poland - Fashion Philosophy edycja 8 i 9 oraz trzech plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody - Off Fashion. Współpracował także z magazynami "Charaktery" oraz "Art and Business", na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek.
Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

zdjęcia

Zdjęcie Wiktora Franko
Zdjęcie Wiktora Franko

czytaj także

REKLAMA