REKLAMA

Czy żyjemy w postartystycznych czasach? Konwent użytkologiczny

29.04.2016, godz: 17.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

WSTĘP WOLNY

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Konwent Użytkologiczny konkludujący program badawczy towarzyszący wystawie „Robiąc użytek”, w którym wezmą udział Stephen Wright („shadow curator” wystawy), Ivet Curlin (kuratorka z chorwackiego kolektywu WHW), Alistair Hudson (dyrektor Middlesbrough Institute of Modern Art), Marianne Zamecznik i Charlotte Bik Bandlien (Departament Użytkologii na Narodowej Akademii Sztuki w Oslo) oraz kuratorzy wystawy Sebastian Cichocki i Kuba Szreder.

Spotkanie w języku angielskim

Program „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej” koncentruje się na wzajemnym przenikaniu się sztuki i innych sfer życia oraz poszukiwaniu „współczynnika sztuki” z dala od muzeów i galerii. Kwestia kompetencji osób parających się „sztuką poza sztuką” staje się niezwykle istotna w świecie, w którym na nowo definiowane są powinności jednostki wobec wspólnoty i pojawiają się naglące globalne wyzwania.

Wspólnie z grupą zaproszonych gości zastanowimy się czy robienie użytku z kompetencji artystycznych należy utożsamiać ze sztuką społecznie użyteczną. Zadamy sobie pytanie o to, czy skuteczność sztuki można mierzyć za pomocą zwyczajowych kryteriów polityki, ekonomii czy pracy społecznej.

czytaj także

REKLAMA