REKLAMA

Z Orłem Białym przez wieki. Godło i herb państwa polskiego w rozwoju historycznym

Muzeum Niepodległości

WarszawaAl. Solidarności 62
bilety od 8 zł

Wystawa "Z Orłem Białym przez wieki. odło i herb państwa polskiego w rozwoju historycznym" w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Niepodległości ukazuje historię Orła Białego od czasów legendarnych po nam współczesne. Liczne modyfikacje i zmiany, jakich doświadczały nasze godło i herb, były niczym żywa historia państwa i narodu. W zależności od upodobań epoki Orzeł przybierał różne szaty stylowe. Ze względu na przemiany polityczne i ideowe dodawano lub odejmowano mu niektóre elementy. W herbie Rzeczypospolitej występował w towarzystwie innych znaków rodowych i państwowych, dokumentując żywe więzi Polski z Europą. Opowieść o Orle Białym i jego licznych metamorfozach jest w rzeczywistości piękną i barwną historią Polski, zawartą w wizerunku naszego narodowego symbolu.

Zakres chronologiczny i tematyczny wystawy w Muzeum Niepodległości obejmuje ewolucję godła w kontekście historycznym, literackim, artystycznym i społecznym na przestrzeni ponad 700 lat wykorzystania motywu orła jako symbolu państwa (z uwzględnieniem legendy o jego genezie). Na ekspozycji "Z Orłem Białym przez wieki. Godło i herb państwa polskiego w rozwoju historycznym" wykorzystane są nowe technologie, ułatwiające percepcję wystawy zwiedzającym. Prezentację muzealiów, wydruków wielkoformatowych i makiet wspierają technologie i sprzęt multimedialny. Wystawa w Muzeum Niepodległości daje możliwości edukacyjne, dzięki czemu skuteczniej będzie upowszechniać wiedzę.

zdjęcia

Wystawa
Wystawa

zobacz także

REKLAMA