REKLAMA

1000 lat historii Żydów polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

WarszawaAnielewicza M. 6
bilety od 27 zł

Wystawa stała "1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum POLIN

Wystawa stała "1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum POLIN to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Zwiedzający poznają odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie?

Wystawa "1000 lat historii Żydów polskich" w Muzeum POLIN składa się z ośmiu galerii, które na powierzchni ponad 4000 m2 opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów, z których czerpią Polska i świat. W galeriach Muzeum przedstawia kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności.

Wystawa stała Muzeum POLIN ma charakter narracyjny: zwiedzający zanurzy się w historii opowiadanej przez zabytkowe przedmioty, malowidła, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i makiety, projekcje wideo, dźwięki i teksty. Mówi o życiu, więc na każdym etapie wędrówki w przeszłość stara się być jak najbliżej codziennego życia - oddaje głos żydowskim kupcom, uczonym i artystom z danej epoki. Rabinom, gospodyniom domowym, politykom, kronikarzom i rewolucjonistom. Tym, którzy zginęli i tym, którzy przetrwali.

zdjęcia

Galeria Pierwsze Spotkania
Galeria Paradisus Iudaeorum
Galeria Paradisus Iudaeorum
Galeria Miasteczko
Galeria Miasteczko
Galeria Wyzwania nowoczesności
Galeria Wyzwania nowoczesności
Galeria Na żydowskiej ulicy
Galeria Na żydowskiej ulicy
Galeria Zagłada
Galeria Zagłada
Galeria Powojnie
Galeria Powojnie

czytaj także

REKLAMA