REKLAMA

Nadbałtycka muzyka na Europejskich Targach Muzycznych

27.11.2016, godz: 17.30

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

WarszawaPl. Defilad 1
WSTĘP WOLNY

wykonawcy

Alina Orlova
Deep Shoq
Alise Joste

Nadbałtycka muzyka. Litwa i Łotwa - na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane 24 będzie okazja, by poznać tamtejszy rynek muzyczny i artystów. 
 
W sobotę o godz. 13:45 zapraszamy do sali Goethego na panel „Litwa i Łotwa a polska scena muzyczna”. Rozmowę poprowadzi Tomek Nowakowski (TBA Music), a wezmą w niej udział Dace Volfa (label manger I Love You Records), Ieva Liepa (BrainStorm Management i Triana Park), Vaidas Stackevicius (CEO M.P.3 Music Agency) i Lauras Lucianus (manager m.in. Alina Orlova czy Leon Somov & Jazzu)
 
W niedzielę o godz. 17.30 w sali Mikołajskiej wystąpią Alina Orlova, Deep Shoq i Alise Joste.
 
Alina Orlova - mistrzyni alternatywnego folku, wykonawczyni piosenek rodem z inteligentnego, literackiego kabaretu. Na swoją dzisiejszą pozycję pracowała bardzo długo licznymi kameralnymi koncertami - także w Polsce, dziś cieszy się sporą popularnością nie tylko na Litwie, ma w dorobku cztery albumy i mnóstwo występów na żywo. 
 
Deep Shoq - litewski producent muzyczny z dość nieoczywistą przeszłością i obiecującą przyszłością. Muzyk przez kilkanaście lat kształcił się w grze na fortepianie, ale u progu wielkiej kariery jako koncertujący w filharmoniach pianista, postanowił porzucić muzykę klasyczną i zająć się klubową elektroniką. Dziś ma w dorobku cztery bardzo wysoko oceniane epki, kilka środowiskowych nagród i wyróżnień oraz spore zainteresowanie ze strony miłośników takiego grania. 
 
Alise Joste - przedstawicielka łotewskiej sceny singer/songwritingu, obecna na niej już od prawie dekady. Jak często opowiada w wywiadach, śpiewanie piosenek okazało się dla niej znakomitym sposobem przełamywania własnej nieśmiałości. Po kilku latach aktywnej działalności, ostatnio udało jej się zainteresować publiczność także poza jej ojczyzną - w 2014 roku jej debiutancki album ukazał się w Europie, co pozwoliło jej zacząć koncertować na Zachodzie.
 

wideo


zdjęcia

Alina Orlova
Alina Orlova
Deep Shoq

czytaj także

REKLAMA