REKLAMA

ZAIKS prezentuje: Stefski&Hutch, Zagi, Sonia Pisze Piosenki, Moriah Woods, Paula i Karol

26.11.2016, godz: 15.30

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

WarszawaPl. Defilad 1
kup bilet
bilety od 19 zł

wykonawcy

Stefski&Hutch
Zagi
Sonia Pisze Piosenki
Moriah Woods
Paula i Karol

ZAIKS prezentuje: Stefski&Hutch, Zagi, Sonia Pisze Piosenki, Moriah Woods, Paula i Karol

Przed koncertem ZAiKS zaprasza na Songwriting Camp (godz. 14:45, Sala Sienkiewicza w PKiN)
 
Wspólne tworzenie piosenek to popularny za granicą sposób kreowania przebojów. ZAiKS organizując Songwriting Camps chce zachęcić twórców do współpracy przy pisaniu i komponowaniu piosenek. Opowiemy o campach, które były i o tych, które będą, zwłaszcza o trzecim, największym w tej części Europy, który organizuje ZAiKS, a wspiera Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wespół z Universal Music Polska. 
Prowadzący: Jan Młotkowski (kierownik Wydziału ds. Komunikacji ZAiKS) Goście: Anna Ceynowa (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Patryk Kumór (kompozytor, autor tekstów, wokalista i producent muzyczny), Ferid Lakhdar (kompozytor, instrumentalista, wokalista i producent muzyczny)

Songwriterski koncert na poduchach odbędzie się 26 listopada w ramach Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 24.

Ci artyści to singer-songwriterzy. Określenie to, które nie ma jeszcze dobrego tłumaczenia na język polski, wywodzi się z muzyki folkowej, w której mocny był etos muzyka samodzielnego, w pełni odpowiedzialnego za swoje teksty i melodie.

Mostem między amerykańskimi korzeniami gatunku, a Polską jest Moriah Woods - amerykanka z Kolorado, która góry zamieniła na Polskę wschodnią, a dokładniej - Puławy. Tam mieszka, tworzy i stamtąd rusza na koncerty po Polsce i Europie. Też zza oceanu, z Kanady do Polski przyjechała Paula Bialski, która razem z Karolem Strzemiecznym założyli duet Paula i Karol. Zagraniczne korzenie ma również duet Stefski & Hutch, który tworzą pomieszkujący w Polsce Paryżanin, dziennikarz i dyrektor festiwalu Francophonic Stephane Włodarczyk i Tomasz Bogacki. Muzycy dzielą życie między Warszawę a Paryż, a przekornie śpiewają po angielsku, aby ich przekaz był uniwersalny i rozumiany na świecie.

 Na początku drogi artystycznej jest Sonia Wąsowska, czyli Sonia Pisze Piosenki. Jak sama o sobie mówi „Piszę piosenki miłe i ładne. Siedzę w dresie, dumam sobie i śpiewam o miłości. O tym, że mi słodko. I też trochę smutno”. Podobnie opisać można muzykę, którą tworzy Zagi, która nie tylko śpiewa i gra na gitarze, ale sięga po popularne ostatnio ukulele.

wideo


czytaj także

REKLAMA