REKLAMA

ETM: Agata Zubel i Orkiestra Arte dei Suonatori w Teatrze Studio

25.11.2016, godz: 19.00

Teatr Studio im. St. I. Witkiewicza - Duża Scena

WarszawaPl. Defilad 1
kup bilet
bilety od 29 zł

wykonawcy

Agata Zubel
Orkiestra Arte dei Suonatori

Koncert Zubel i Arte dei Suonatori jest częścią festiwalu 3X3, podczas którego artyści z różnych stron muzycznego świata konfrontują swoją twórczość z muzyką dawną.

Agata Zubel to artystka niezwykła, wymykająca się łatwemu opisowi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia kompozytorskie oraz wokalne. Jest, jak piszą krytycy, „niedościgłą interpretatorką utworów współczesnych. Zajmuje się poszerzaniem możliwości wykonawczych ludzkiego głosu – instrumentu wciąż nie w pełni wykorzystanego – znajduje frajdę w eksperymentach sonorystycznych oraz w zabawie sylabami i głoskami.”

Arte dei Suonatori z kolei to prawdziwa instytucja na międzynarodowej scenie muzycznej. W repertuarze orkiestry znajduje się ponad 600 kompozycji powstałych od chwili wykształcenia się barokowej muzyki do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. W swojej dyskografii Arte dei Suonatori ma kilkanaście albumów, wiele z nich wyróżnionych nagrodami.

 

Wspólnie orkiestra i Agata Zubel zmierzą się w sposób poszukujący, eksperymentalny, otwarty z twórczością Mozarta i Stockhausena, poszukają wspólnych obszarów w dialogu muzyki dawnej i nowej. 

zdjęcia

Agata Zubel
Agata Zubel śpiewa piosenki Lutosławskiego - Derwida

zobacz także

czytaj także

REKLAMA