REKLAMA

Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie

PruszkówJana 2
bilety od 10 zł

Wystawa "Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie

Wystawa "Przedświt – Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er" w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie ma na celu przybliżenie i popularyzację wiedzy na temat jednego z najważniejszych odkryć w powojennej archeologii polskiej – istniejącego na przełomie er Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego, drugiego co do wielkości centrum hutniczego „barbarzyńskiej” Europy.

Jest to jedna z najnowocześniejszych wystaw archeologicznych w Polsce. Dzięki zastosowaniu rozwiązań scenograficznych, przenosi odwiedzających w świat pogranicza Imperium Rzymskiego i Barbaricum oraz do położonych na północ terenów objętych panowaniem Lugiów i Wandalów. Ekspozycja w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w nowoczesny, multimedialny sposób (projekcje holograficzne, rozmaitość dźwięków, aplikacje, filmy – fabularne, dokumentalne, w technice 360 stopni; animacje, łamigłówki), prezentuje rzeczywistość dzisiejszego Mazowsza sprzed dwóch tysięcy lat. Widzowie kierując się szlakiem bursztynowym przekroczą granice czasu i poznają realia życia pradziejowych osad. Do dyspozycji zwiedzających udostępnione są liczne rekonstrukcje przedmiotów codziennego użytku, broni, narzędzi, ozdób wykonanych z poroża, żelaza, szkła i drewna. Ponadto na potrzeby wystawy w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wykonano pełne, wierne źródłom archeologicznym uzbrojenie i ubranie legionistów rzymskich oraz strój zamożnego obywatela.

zdjęcia

Wystawa 'Przedświt - Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er'
Wystawa 'Przedświt - Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er'
Wystawa 'Przedświt - Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z Przełomu Er'
REKLAMA