REKLAMA

Fotografia Dzikiej Przyrody 2015

09.0408.05.2016

Filia Muzeum Górnośląskiego

BytomKorfantego W. 34
bilety od 6 zł

Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2015" w Muzeum Górnośląskim w Bytomie.

Najlepsze na świecie zdjęcia natury ukazujące różnorodność, piękno i dramatyzm życia na Ziemi, nagrodzone w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2015 od 8 kwietnia będą prezentowane w Muzeum Górnośląskim. "Wildlife Photographer of the Year" to największe i najbardziej cenione przedsięwzięcie z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W tegorocznej, 51. edycji konkursu odbywającej się pod hasłem „Twój świat – Twoja wizja”, wzięło udział ponad 4 tys. fotografów z ponad 90 krajów. Spośród ponad 42 tysięcy zgłoszonych prac wybrano setkę wybitnych artystycznie, doskonałych technicznie zdjęć, które nagrodzono i wyróżniono w 16 kategoriach (m.in.: Ssaki, Gady, płazy i ryby, Bezkręgowce, Rośliny i grzyby, Szczegół, Pod wodą, Na lądzie, Na niebie, W mieście). Przyznano również 4 nagrody specjalne.

Na wystawie prezentowane są zdjęcia 76 fotografów z 23 krajów. Wystawa "Fotografia Dzikiej Przyrody 2015" składa się ze 100 zdjęć wykonanych przez 76 fotografów z 23 krajów. Prace te, wymagające nie lada poświęcenia, bacznego śledzenia fauny i flory, a także zaawansowanych umiejętności, uświadamiają, jak wiele dzieje się w przyrodzie i jak bardzo intrygujące są to zjawiska. Ukazują momenty zwyczajne i niezwykłe, gatunki popularne i mniej znane. Edukują i inspirują do samodzielnego fotografowania.

Wildlife Photographer of the Year jest własnością Natural History Museum i BBC Worldwide Magazine.

zdjęcia

Thomas P. Peschak (Niemcy/RPA), 'Rekinowy surfer' - finalista w kategorii Fotoreporter Dzikiej Przyrody: Nagroda za Pojedyncze Zdjęcie
Carlos Perez Naval (Hiszpania), 'Napić się, czy nie?' - finalista w kategorii Do 10 lat
Floris van Breugel (USA), 'Postrzępiony spokój' - finalista w kategorii Na lądzie

czytaj także

REKLAMA