REKLAMA

Pan T.

Pan T.

dramat, komedia
Reż. Marcin Krzyształowicz
Polska | 104 min
Premiera: 25.12.2019
KINO ŚWIAT SP. Z O.O.

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością.

To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem.

Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

obsada

Paweł Wilczak
Pan T.
Sebastian Stankiewicz
Filak
Maria Sobocińska
Maturzystka Dagna
Wojciech Mecwaldowski
Iruś
Jacek Braciak
Zbysiu
Jerzy Bończak
Bolesław Bierut
Zdzisław Wardejn
Pan Kozera
Eryk Lubos
"Smutny"

wideo


zdjęcia

zobacz także

REKLAMA