REKLAMA

Portret kobiety w ogniu

Portrait de la jeune fille en feu

dramat
Reż. Céline Sciamma
Francja | 119 min
Premiera: 18.10.2019
Gutek Film Sp. z o.o.

W "Portrecie kobiety wogniu" podsycany przez tajemnicę, płomień zakazanej miłości wybucha ze zdwojoną siłą. „Portret kobiety w ogniu”, film Céline Sciammy z miejsca podbił serca publiczności festiwalu w Cannes i uwiódł jurorów, którzy nagrodzili go za scenariusz. Subtelny, a przy tym ognisty melodramat francuskiej reżyserki to pochwała kobiecego spojrzenia i jego imponujący manifest.

"Portret kobiety w ogniu" - zakazany romans

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja "Portretu kobiety w ogniu" rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna.

"Portret kobiety w ogniu", portret kobiet

Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

obsada

Noémie Merlant
Marianne
Adèle Haenel
Héloïse
Luàna Bajrami
Sophie
Valeria Golino
hrabina

wideo


zdjęcia

zobacz także

REKLAMA