REKLAMA

Climax

dramat
Reż. Gaspar Noé
Francja | 95 min
Premiera: 19.10.2018
Gutek Film

„Climax” to hipnotyczny, odurzający, pulsujący energią i muzyką lat 90-tych film Gaspara Noé. Najnowsze dzieło reżysera „Love” „Nieodwracalne” i „Wkraczając w pustkę” stało się sensacją ostatniego festiwalu w Cannes, gdzie okrzyknięto je szatańską wersją „Step Up”.

Inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś doprawił narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalny, psychodeliczny trip.

Na planie swojego najnowszego projektu reżyser sam stanął za kamerą, a do choreograficznych fajerwerków zatrudnił profesjonalnych tancerzy. W obsadzie znalazła się Sofia Boutella, tancerka i aktorka („Atomic Blonde”), a także francuski DJ Kiddy Smile. Na ścieżkę dźwiękową do „Climaxu”, obok przebojów elektro z lat 90-tych, trafił również – skomponowany specjalnie na potrzeby filmu – utwór „Sangria” Thomasa Bangaltera z Daft Punk.

Gaspar Noé w wizualnie porywający sposób pokazuje, do czego zdolni są ludzie, gdy zbiorowo puszczają im hamulce i budzą się wewnętrzne demony. Wybierz się na najbardziej szaloną imprezę tej jesieni, zanurz w tanecznym piekle – i spróbuj przeżyć „Climax”.

obsada

Sofia Boutella
Selva
Romain Guillermic
David
Souheila Yacoub
Lou
Kiddy Smile
DJ Daddy
Claude Gajan Maull
Emmanuelle
Giselle Palmer
Gazelle
Taylor Kastle
Taylor
Thea Carla Schott
Psyche

wideo


zdjęcia

'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe
'Climax', reż. Gaspar Noe

zobacz także

REKLAMA