REKLAMA

Basia - zestaw filmów krótkich

Reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz
Polska | 50 min
Premiera: 14.04.2018
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Film "Basia" jest adaptacją bestsellerowej serii książek, które przedstawiają zabawny i wnikliwy punkt widzenia 5-latki na codzienność, rodzinę, reguły, na których opiera się świat i uczucia, z którymi nie zawsze umiemy sobie radzić.

Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Korzysta z podpowiedzi wyobraźni, dzięki czemu przeżywa niezwykłe przygody, czasami nawet nie ruszając się ze swojego pokoju. Stara się samodzielnie rozwiązywać małe-wielkie problemy, jednak z mądrym wsparciem dorosłych. Wartości edukacyjne ukryte są w fabule, pod jej lekką i dowcipną formą, tak ważną w komediowym filmie animowanym. Kiedy książeczki o Basi trafiły do rąk Marcina Wasilewskiego, reżysera z gdańskiego studia animacji Grupa Smacznego, ten od razu zobaczył rezolutną dziewczynkę w roli bohaterki nowej animowanej serii. Pomysłowe, bezpretensjonalne i zabawne ilustracje Marianny Oklejak okazały się świetną inspiracją do projektów graficznych serii składającej się na wersję kinową: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”, „Basia i dziadkowie”.

Spokojne i rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia młodym widzom zrozumienie treści i stanowi doskonałą alternatywę do tempa wielu dzisiejszych filmów kierowanych do najmłodszych widzów. A temperament Basi sprawia, że film ma wartką akcję i wyraziste zwroty wydarzeń. A co najważniejsze: jest mądry i zabawny jednocześnie.

"Basia" - odcinki w zestawie kinowym:

"Basia i upał w zoo", "Basia i Anielka", "Basia i nowy braciszek" (premiera), "Basia i biwak", "Basia i dziadkowie"; reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2018, 50′; kategoria wiekowa 4+

wideo


zdjęcia

Serial 'Basia'
Serial 'Basia'
Serial 'Basia'
Serial 'Basia'

zobacz także

czytaj także

REKLAMA