Plac Zabaw nad Wisłą. Wakacje z duchami i Klubem Komediowym
Na bulwarach wiślanych knajpiane życie wieczorowe kwitnie przez cały tydzień. Wystarczy przejść się np. pod pomnik Syrenki. W sąsiedztwie działają Plac Zabaw i BarKa - pływająca klubokawiarnia.
Można się napić rzemieślniczego piwa z beczki, zjeść frytki z tajskimi sosami i usiąść na leżaku z widokiem na rzekę. Ale stoi tu też plenerowa scena letnia Klubu Komediowego, na której przez całe wakacje ekipa z Nowowiejskiej gra improwizowane spektakle. W programie są cykle znane i lubiane, np. „Bitwa na dubbingi” czy „Co modna pani wiedzieć powinna”, a także okolicznościowe, związane z wakacjami. W ostatnią środę kobiecy skład Klubu Komediowego zagrał improwizowany spektakl pt. „Wakacje z duchami”. Wystąpiły Kinga Kosik-Burzyńska, Aleksandra Markowska, Agnieszka Matan, Dorota Pawiłowska i Joanna Pawluśkiewicz.
Duszyca z obrazu
- Wszyscy pamiętamy kolonijne opowieści mrożące krew w żyłach. Może ktoś chciałby się z nami podzielić taką historią, stanie się ona inspiracją do odgrywanych scen - zachęcały aktorki.
Po krótkiej rozgrzewce z publicznością, polegającej na wspólnym wznoszeniu przerażających okrzyków i wołaniu „Duuuuuuuch”, przyszedł czas na właściwy spektakl.
Trudno go opisać, bo w tych improwizowanych przedstawieniach fabuła ma silny posmak absurdu. Dzięki temu są takie zabawne. Obejrzeliśmy więc np. scenę, w której dwie turystki odkrywają w swoim pensjonacie duszycę mieszkającą w obrazie nagiej kobiety, która każde im się rozebrać i robić różne dziwne rzeczy.
Spektakle przez całe wakacje
Pojawiło się wiele przerażających historii z dzieciństwa, np. o tym, że szramy na obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej się powiększają, a jak dojdą do jej serca, będzie koniec świata. Jeden pan z publiczności opowiedział zawiłą i dość przerażającą historię, która podobno wydarzyła się naprawdę. O dziewczynce, która zmarła i ożyła, a potem twierdziła, że była służką kapłanki w starożytnym Egipcie. Mówiła ciągle o zaginionym mieście, podawała nawet dokładne dane. W końcu naukowcy postanowili to sprawdzić i odkryli na pustyni we wskazanym miejscu zakopaną starożytną świątynię.
Warto dodać, że dziewczyny z Klubu Komediowego szukają nazwy dla swojego składu. Na razie roboczo nazwały się „Chłopaki”, ale proszą o propozycje publiczność. Wymyślone nazwy można zamieszczać na Facebookowym fanpage'u Klubu Komediowego.
Spektakle Klubu Komediowego dla dorosłych i dla dzieci odbywają się na scenie przy Placu Zabaw nad Wisłą w poniedziałki, środy i niedziele. Wstęp wolny. Najbliższy spektakl z cyklu „Miło się dowiedzieć” odbędzie się w niedzielę, 17 lipca o godz. 20. Będzie to zderzenie komików z naukowcami - uczestnikami konkursu FameLab organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Temat: astronomia. Wstęp wolny.
Plac Zabaw nad Wisłą
bulwar Grzymały-Siedleckiego, okolice mostu Świętokrzyskiego, lewa strona Wisły