Co jest Grane 24 Co jest Grane 24 0 wydarzeń dziś
wróć zmień
Najbardziej popularne:
5 +25 km 50
Zastosuj
  • wydarzenia
  • repertuar kin
  • repertuar teatrów
  • magazyn kulturalny
  • bilety cjg24
  • zjedz to w Warszawie
  • Co Jest Grane 24 Festival 2019
  • Białystok New Pop Festival 2019

Najczęściej czytane

  • magazyn kulturalny

  • wszystkie artykuły
  • o filmie
  • o muzyce
  • o teatrze
  • o wystawach
  • dla dzieci
  • w mieście
  • quizy
REKLAMA
MUSEUM MAYER VAN DER BERG

Wystawy, które trzeba zobaczyć w 2016 roku

AGATA SARACZYŃSKA , WSPÓŁPRACA MAGDALENA DUBROWSKA| 07-02-2016

Najciekawsze w Polsce ekspozycje sztuki dawnej i najbardziej obiecujące propozycje z najnowszej twórczości polskich i zagranicznych artystów. Przedstawiamy wybór wystaw, które koniecznie trzeba zobaczyć w 2016 roku w polskich muzeach i galeriach.

Mamy szczęście - do 13 marca każdy zdąży zobaczyć trzy bardzo ważne przeglądy, których ominąć wręcz nie wypada.

W łódzkim ms1 oglądać można pierwszą tak obszerną polską retrospektywę jednego z najbardziej cenionych w świecie polskich artystów wizualnych przygotowaną pod hasłem „Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja”. We wrocławskim BWA Awangarda trwa monograficzny pokaz twórczości abstrakcjonisty Eduardo Chillidy, najważniejszego rzeźbiarza XX wieku z Hiszpanii. We wrocławskim Muzeum Architektury poznać można przegląd tego, co najciekawsze powstało w europejskiej architekturze ostatniego ćwierćwiecza, czyli wystawę "Made in Europe - nagrody Mies van der Rohe". Te trzy propozycje są zapowiedzią tegorocznej różnorodności wystawienniczej.

* ŁÓDŹ ms1, ul. Więckowskiego 36,

* WROCŁAW, BWA Awangarda, ul. Wita Stwosza 32,

* WROCŁAW, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5.

A oto wystawy, które dopiero przed nami:

UKŁAD OTWARTY - POD ZNAKIEM KOBRO. TORUŃ

* Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu (Wały Sikorskiego 13), 5 lutego - 3 kwietnia

Za dwa lata minie setna rocznica wstąpienia Katarzyny Kobro do Związku Zawodowego Artystów Malarzy miasta Moskwy, do którego należała wraz z Kazimierzem Malewiczem, Władymirem Tatlinem czy Aleksandrem Rodczenko. Jednak jej rewolucyjne idee i awangardowy dorobek wciąż pozostają artystyczną inspiracją. Dowodem tego będzie wystawa „Układ otwarty / Unfolding Constellations” , na której spotkają się prace rzeźbiarek różnych generacji. Oprócz dzieł patronki zaprezentowane będą rzeźby i rysunki Inge Mahn (współpraca: Irene Pätzug i Valentin Hertweck), Ulrike Mohr, Natalii Stachon oraz Izy Tarasewicz.

Kuratorka Eva Scharrer wskazuje, że podstawą doboru prac na wystawie była idea rzeźby jako „przestrzeni czterowymiarowej”, stąd w salach wystawowych I piętra CSW zaproszone artystki przygotowały instalacje - autorską odpowiedź na zastaną architekturę i hołd dla Kobro, jednej z najtragiczniejszych postaci w sztuce polskiej.

OSTATNIE TRZY WYSTAWY W EMILII. WARSZAWA

* Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Emilii Plater 51) 19 lutego - 1 maja

Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej kończy w maju działalność w modernistycznym pawilonie dawnego sklepu meblowego Emilia. Mamy ostatnią szansę, żeby odwiedzić to szczególne miejsce, a nadarza się świetna okazja! 19 lutego o godz. 19 w MSN otwierają się aż trzy wystawy. Ekspozycja „Chleb i róże” zadaje pytanie o to, jak artyści definiują swój status i pozycję wobec ekonomicznych nierówności. Zobaczymy m.in. instalację duńskiego studia badawczo-projektowego Metahaven i obraz Gerarda Jurgena Blum-Kwiatkowskiego, założyciela Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu. Z kolei wystawa „Po co wojny są na świecie” to prezentacja twórczości czternastu artystów-outsiderów, m.in. Stanisława Garbarczuka, Mikołaja Ławniczaka, Justyny Matysiak i Pisarki M.H.

Trzecia wystawa, czyli „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej” będzie prezentacją wzajemnego przenikania się sztuki z życiem codziennym, czy wręcz połączenia zmiany życia w sztukę. W pierwszej odsłonie wystawy zobaczymy raporty z działań ponad siedemdziesięciu artystów, artystek, kolektywów i ruchów społecznych z całego świata, m.in. Arabian Street Artists, Biennale de Paris czy Joanny Rajkowskiej. Wszystkie trzy wystawy potrwają do 1 maja.

DZIECI NAM POKAŻĄ. WARSZAWA

* Muzeum Narodowe w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3), 28 lutego - maj

„W Muzeum wszystko wolno” - to pionierski projekt w świecie, a na pewno pierwszy taki w Polsce. Od ubiegłego roku 69 młodych kuratorów w wieku 6-14 lat odwiedzało w soboty muzeum, by przygotować wystawę z kolekcji muzealnej. Będzie to prezentacja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, a wybory dzieł poprzedziły rozmowy z kuratorami i kustoszami zbiorów, konserwatorami i projektantami ekspozycji. W sześciu salach gmachu głównego pokazane będą obrazy i rzeźby według starannie wypracowanego scenariusza i w zupełnie nowej aranżacji. Każda sala poświęcona będzie innemu tematowi, będą to „Las”, „Taniec Minotaura”, „Pokój strachów”, „Gra w bohatera”, „Skarbiec”, „Zmiany”. Wystawie będzie towarzyszyć bogaty program edukacyjny.

GDZIE CIAŁO, GDZIE DUCH - MEDYCYNA I SZTUKA. KRAKÓW

* MOCAK w Krakowie (ul. Lipowa 4) 21 kwietnia - 2 października

„Medycyna w sztuce” - to szósta realizowana przez MOCAK wystawa z serii łączącej sztukę z najważniejszymi przemianami współczesności. Pokazy, nazwane już kolosami encyklopedycznymi, artystycznie ukazują przemiany cywilizacyjne i związki dyscyplin.

Były już ekspozycje poświęcone historii w sztuce, ale też sportowi i ekonomii. Był pokaz o zbrodni w sztuce, a w zeszłym roku kontrowersje i dyskusje wzbudziła ekspozycja „Gender w sztuce”. Wszystkie one służyły pokazaniu, jak wiele twórczych inspiracji i możliwości symbolicznych kryje się w codzienności. Teraz na temat ciała i ducha, leczenia i kojenia bólu wypowiedzą się artystycznie reprezentowani swymi dziełami m.in. Marina Abramović, Joseph Beuys, Nikita Shalennyi czy też twórcy rodzimi: Marcin Maciejowski, Joanna Rajkowska, Oskar Dawicki.

Wystawie towarzyszyć będzie obszerna polsko-angielska publikacja

ARTYSTYCZNY ZASIEW. WARSZAWA

* Zachęta w Warszawie (pl. Małachowskiego 3) 29 kwietnia - 17 lipca

Nie są to obrazy ani nie rzeźby, a jednak obie te dyscypliny łączą się w twórczości Teresy Murak , która zamiast farby i pędzla czy też dłuta i kamienia wykorzystuje w sztuce naturę. Zmienną, ulotną, żywą i umierającą. Jej znakiem rozpoznawczym jest rzeżucha - zarówno kiełkująca i rosnąca roślina, jak i ziarno, w którym tkwi potencjał życia.

Już wiosną 1972 dokonała pierwszego „zasiewu” w łazience Dziekanki w Warszawie, gdzie wówczas mieszkała, rozpoczynając w ten sposób samodzielną karierę artystyczną. Z założenia jej aktywność artystyczna bliska jest procesom przyrodniczym, które Murak wykorzystuje jako inspiracje, tworzywo, ale też metafory.

Obszerna prezentacja obejmie prace i zapisy działań artystki realizowane w ostatnich czterech dekadach. Będą to zarówno archiwalia dobrze znane z historii sztuki polskiej, jak i dotąd niepublikowane. Wystawa koncentruje się na ukazaniu rozmaitych sposobów ingerencji artystki w krajobraz i działań wykorzystujących takie jego formy, jak ziemia, a także błoto, muł rzeczny czy woda.

CINQUECENTO I JEGO GENIUSZ. WARSZAWA

* Muzeum Narodowe w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3), 2 czerwca - 28 sierpnia

Giorgio Vasari twierdził, że w XVI wieku artyści renesansu osiągnęli doskonałość, dorównując twórcom antycznym, i jego przekonanie do dziś ma wielu zwolenników. I choć po roku 1500 centrum artystycznego świata był Rzym, to jednak wpływ na jego sztukę mieli artyści i tendencje z Florencji oraz Wenecji. I płótna wenecko-lombardzkiego cinquecenta złożą się na wystawę „Brescia. Renesans na północy Włoch” .

Wystawa zgromadzi ponad 60 obrazów mistrzów północnowłoskiego renesansu. Zaprezentowane zostaną dzieła z Pinakoteki Tosio Marteningo w Brescii, z Accademii Carrara w Bergamo i z włoskich kolekcji prywatnych, a także kilkanaście płócien mistrzów ze zbiorów polskich. Pokaz skonstruowany zostanie na podstawie dwóch triad, które wyznaczają nazwiska najbardziej znanych malarzy: Moretto - Savoldo - Moroni oraz Rafael - Tycjan - Lotto.

Jednak najważniejszy punkt ekspozycji stanowić będzie „Błogosławiący Chrystus”, obraz Rafaela Santi.

MARIA W OBRAZACH MISTRZÓW. KRAKÓW

* Muzeum Narodowe w Krakowie (Gmach Główny MNK, Sala Wystaw Zmiennych, al. 3 Maja 1), 23 czerwca - 9 października

Wystawa „Maria. Mater Misericordiae” będzie jedyną oficjalną ekspozycją sztuki w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. W związku z Rokiem Miłosierdzia obchodzonym w tym czasie w Kościele katolickim na wystawie zobaczymy blisko 100 dzieł sztuki, których tematem jest Maria Matka Miłosierdzia.

Sprowadzone zostaną arcydzieła sztuki sakralnej takich sław jak Donatello, Mantegna, Giotto, Dürer, Ghiberti, Vasari czy El Greco. Ekspozycja organizowana jest we współpracy z Watykańską Fundacją Jana Pawła II dla Młodzieży.

Wystawie będą towarzyszyć prezentacje multimedialne ukazujące współczesny kult Matki Boskiej Miłosiernej w Polsce.

ŚWIAT Z AFRYKAŃSKIEGO PUNKTU WIDZENIA. WARSZAWA

* Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (ul. Jazdów 2), czerwiec - październik

„Malarstwo, performance, polityka” to wystawa El Hadji Moussa Babacar Sy - senegalskiego artysty, aktywisty i kuratora - który zdobył już uznanie w świecie, a Polskę odwiedził w ubiegłym roku w ramach projektu „Wspólne sprawy”.

Teraz El Hadji Sy zaprezentuje swoją twórczość, w której poszukuje oryginalnej formy wyrazu, opartej na kontestacji europocentrycznego języka sztuki i przekazie wypracowanym wspólnie ze społecznościami lokalnymi i grupami nieformalnymi. Bo jest on współzałożycielem rewolucyjnego kolektywu artystycznego Laboratoire AGIT'ART, a na wyspie niedaleko Dakaru komuny artystycznej - Village des Arts - gdzie do dziś mieszka i pracuje około 70 artystów, muzyków, reżyserów, w tym światowej sławy Djibril Diop Mambety czy dramaturg Youssoupha Dione.

El Hadji Sy skończył Akademię Sztuk Pięknych w Dakarze i łączy w działaniach artystycznych performance, improwizacje, instalacje uliczne z estetyką zbliżoną do europejskiego modernizmu w malarstwie.

Ostatnio jego prace i działania prezentowane były na biennale w Sao Paulo, w Weltkulturen Museum we Frankfurcie nad Menem i w Pradze. Podczas dwumiesięcznej rezydencji artystycznej w CSW Zamek Ujazdowski artysta planuje m.in. przeprowadzenie warsztatów dla artystów.

Z HAMBURGER BAHNHOF DO CZTERECH KOPUŁ. WROCŁAW

* Muzeum Sztuki Współczesnej Pawilon Czterech Kopuł we Wrocławiu (ul. Wystawowa 1) 20 sierpnia - 29 marca 2017

Dzieła czołowych artystów drugiej połowy XX wieku, które zwykle są ozdobą berlińskiego muzeum na byłym dworcu kolejowym Hamburger Bahnhof, wypożyczone zostaną na wystawę w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W wyremontowanym zabytkowym Pawilonie Czterech Kopuł, należącym do wrocławskiego kompleksu Hali Stulecia, zaprezentowana zostanie kolekcja dr. Ericha Marxa. Początkowo miały to być dzieła jedynie monumentalne obrazy Anselma Kiefera, jednak kolekcjoner zdecydował się pokazać na wystawie także innych, równie wybitnych przedstawicieli sztuki współczesnej.

Na wystawie znajdą się dzieła m.in. Roberta Rauschenberga, Josepha Beuysa i Andy'ego Warhola, które pozwolą prześledzić najważniejsze kierunki i tendencje sztuki światowej po 1960 roku. Od czasów redefinicji malarstwa i sztuki obiektu po nowe media.

ZBRODNIA W RELIGIJNEJ OPRAWIE. WROCŁAW

* Muzeum Narodowe we Wrocławiu (pl. Powstańców Warszawy) 20 września - 31 grudnia

Wystawa „Wrocławska Europa” zaprezentuje kulturową wielobarwność i rangę Śląska sprzed kilku wieków oraz twórczość jednego z najwybitniejszych malarzy tego czasu - Bartholomaeusa Strobla. Osią jest obraz wypożyczony na tę okazję z Muzeum Prado w Madrycie, który malarz wywodzący się z Wrocławia namalował na emigracji, kiedy jego ojczyzna pustoszona była przez wojnę trzydziestoletnią.

I choć artysta przedstawił „Ucztę w domu Heroda i ścięcie św. Jana Chrzciciela”, to religijny temat był wyraźną współczesną alegorią losu Śląska, opowieścią z kluczem, w której bohaterami byli sportretowani ówcześni władcy - m.in. król Francji Henryk IV, król Anglii Karol I, elektor saski Jan Jerzy I oraz Jan Krystian Brzeski, którego głowa podawana jest na tacy Herodowi.

Na wystawie zaprezentowane zostaną również i inne dzieła malarza, jak i jego naśladowców, a drugim tematem ekspozycji będzie działalność wrocławskiego biskupa Karola Ferdynanda Wazy - brata króla Polski Władysława IV, siostrzeńca cesarza Ferdynanda II, wnuka króla Szwecji Jana III Wazy - jako mecenasa sztuki. Jego fundacje i darowizny (zwłaszcza cenne przedmioty rzemiosła artystycznego) objęły kościoły i klasztory w Polsce, a teraz zostaną wypożyczone na wrocławską wystawę.

SZCZELINY WOLNOŚCI. POZNAŃ

* Muzeum Narodowe w Poznaniu (Aleje Marcinkowskiego 9) od 27 listopada do 5 lutego 2017

Wystawa „Szczeliny wolności. Sztuka polska w latach 1945-1948” poświęcona sztuce polskiej trzech lat bezpośrednio po II wojnie światowej. Pomimo zmiany granic i zadekretowanego w Jałcie usytuowania Polski w radzieckiej strefie wpływów artyści, pisarze, ludzie kultury myśleli jeszcze o ideałach demokracji, wolności i sprawiedliwości. Malarze i rzeźbiarze pragnęli odbudować zniszczoną wojną linię rozwoju sztuk pięknych.

Ekspozycja składać się będzie z trzech części - Czas martwej natury, Wojna/wojna, Oblicza nowoczesności. W pierwszej odsłonie ukazane zostaną doświadczenie i konsolidacja nurtu kolorystycznego oraz twórczość wielkich indywidualności. Druga odsłona skupi się na pytaniu - jak wojna i Holokaust wpłynęły na twórczość artystyczną tego czasu? Trzecia odsłona poświęcona będzie sztuce nowoczesnej - od Władysława Strzemińskiego po Tadeusza Kantora.

Wystawa urywa się u progu roku 1949, gdy władza zapowiada zmiany w polityce kulturalnej.

powiązane wydarzenia

Teresa Murak, Abramowice Prywatne, 1985
  • wystawa czasowa
  • patronat

Wystawa Teresy Murak

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
do17lip
W Muzeum wszystko wolno
  • wystawa czasowa
  • patronat

W Muzeum wszystko wolno

Muzeum Narodowe w Warszawie
do08maj
Ulrike Mohr,  ANTHRAKOTHEK, 2013, rysunek w przestrzeni oraz zwęglone drewno (wiśnia, bez, klon, leszczyna, wierzba, bluszcz), drewniane deski, nylonowe nici
  • wystawa czasowa

Układ otwarty

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu"
do03kwi
Nikita Shalennyi, Gdzie jest twój brat?, 2013, fotografia, 150 × 200 cm
  • wystawa czasowa

Medycyna w sztuce

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
do02paź
Rafael (Urbino 1483 - Rzym 1520), Chrystus błogosławiący, ok. 1505-1506, olej, deska, 31,5 × 25,5 cm
  • wystawa czasowa
  • patronat

Brescia. Renesans na północy Włoch. Moretto – Savoldo – Moroni. Rafael – Tycjan – Lotto

Muzeum Narodowe w Warszawie
do28sie

czytaj także

  • wystawy

Z kopalni i z bagna. Otwarcie wystawy Teresy Murak w Galerii Zachęta

Zobacz prace Teresy Murak najważniejszej polskiej przedstawicielki sztuki Ziemi, wśród nich fragment bagna z rozczynem chlebowym przeniesiony do galerii z norweskiego lasu. 6 maja wieczorem w Galerii Zachęta odbył się wernisaż.

  • wystawy

Joanna Pawlik. Artystka cielesna [wywiad]

Nie powiem, że pogodziłam się z utratą nogi, ale zaczęłam o tym nie tylko myśleć, ale również mówić. Pomogło mi na przykład nakręcenie serii filmów „Schody” czy stworzenie „Nogi” - o swojej twórczości i wystawie w MOCAK-u opowiada Joanna Pawlik.

  • wystawy

Rodin, Dunikowski - mistrzowie rzeźby na wystawie w Królikarni

Zobacz dzieła jednego z najwybitniejszych na świecie rzeźbiarzy Auguste'a Rodina w zestawieniu z rzeźbami i obrazami młodszego o pokolenie Xawerego Dunikowskiego. Pokazywane są na wystawie w Królikarni w Warszawie

  • wystawy

„Podróżnicy” w Zachęcie, oraz Habima Fuchs w Miejscu Projektów Zachęty

Wystawa „Podróżnicy” w gmachu głównym Zachęty sprowadza metaforę do materii życia. Do jego znaków: przedmiotów, napisów, pamiątek.

  • wystawy

Rzeźbiarki oddadzą cześć Katarzynie Kobro

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zaprasza w piątek na wernisaż jednej ze swoich największych wystaw w 2016 roku. „Układ otwarty” to spotkanie pięciu rzeźbiarek różnych generacji.

  • wystawy

Podróżuj i oglądaj. Najważniejsze europejskie wystawy 2016 r.

Od arcydzieł malarstwa, przez przykłady wzornictwa, po dokumentację historii ikony popkultury. Oto wystawy, dla których warto wybrać się w europejską podróż.

  • wystawy

Wystawa Magdaleny Więcek w Zachęcie

„Działanie na oko” to monograficzna prezentacja twórczości polskiej XX-wiecznej rzeźbiarki Magdaleny Więcek (1924-2008), która otworzy się w Zachęcie w poniedziałek 15 lutego.

  • wystawy

Najlepszych budynków Europy ciąg dalszy

Do wystawy najlepszych budynków europejskich ostatniego ćwierćwiecza dołączają projekty zdobywców Nagrody Unii Europejskiej w dziedzinie architektury z roku 2015.

  • wystawy

Księżycowa wystawa w Galerii Wozownia w Toruniu

Galeria Wozownia zaprasza na wystawę związaną z podbojem Księżyca. Tworzą ją prace 144 twórców z 33 krajów na świecie.

  • wystawy

Dzieci zrobiły wystawę w Muzeum Narodowym [ROZMOWA]

Mumie zwierząt, pierścienie i naszyjniki przywiezione ponad sto lat temu z Egiptu przez Izabellę Czartoryską, japońskie kimono, obrazy Olgi Boznańskiej i Jacka Malczewskiego - zobacz wystawę w Muzeum Narodowym w Warszawie, którą wymyśliły i stworzyły dzieci.

  • wystawy

Zobacz rzeczy, które mają moc sprawczą. Wystawa w CSW

Niesforny Pinokio, kukiełki sufrażystek, uwięziona pod stołem lalka recytująca wiersze i mrożące krew w żyłach marionetki-brzuchomówcy. Oto przewodnik po wystawie „Rzeczy robią rzeczy”. Można ją oglądać od soboty w CSW Zamek Ujazdowski

  • w mieście

Weekend w Szczecinie: co warto zobaczyć

Żelazne, znane od lat punkty programu zwiedzania Szczecina to Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich. Ale są też nowe ciekawe miejsca, takie jak znany i uznany na świecie gmach nowej Filharmonii czy bardzo ciekawe Centrum Dialogu Przełomy opowiadające w niebanalny sposób historię miasta.

  • wystawy

Fabryka w Muzeum MOCAK

Chociaż nie będzie tu gór amfetaminy i morza alkoholu, od poniedziałku 14 marca w MOCAK-u będzie można poczuć się jak w słynnej pracowni Andy'ego Warhola. Nowojorska Fabryka stała się inspiracją dla spektaklu, który po latach przeniesiono do muzeum

  • wystawy

Jak się ma polski design. Wystawa w Rondzie Sztuki

"Design 32" to prezentacja najlepszych prac dyplomowych z zakresu designu i projektowania graficznego absolwentów ośmiu publicznych uczelni artystycznych w Polsce. Kolejna odsłona wystawy odbędzie się w Rondzie Sztuki w Katowicach.

  • wystawy

Wystawa i aukcja znakomitych zdjęć w galerii Mysia 3. O człowieku w fotografii.

Mysia 3 wystawia zdjęcia Karola Beyera, Natalii LL i Chrisa Niedenthala, autoportrety Witkacego i Romana Opałki, fotografie rodzinne Heleny i Edwarda Hartwigów, a także fotoportrety znanych postaci.

  • wystawy

Najlepsze dyplomy absolwentów wydziału sztuk pięknych UMK

Jak co roku w lutym zobaczymy najlepsze dyplomy absolwentów wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To wyjątkowa okazja, aby poznać prace twórców, którzy dopiero rozpoczynają karierę artystyczną.

  • w mieście

Tu czy tam? Ilustracje dla dzieci na świetnej wystawie w Zachęcie

Polska ilustracja jest w rozkwicie i najlepiej widać to właśnie na podstawie książek dla dzieci. Wystawa w Zachęcie czynna od 20 lutego do 8 maja.

  • wystawy

Trzy ostatnie wystawy MSN w Emilii

To będą ostatnie wystawy w pawilonie Emilii, dawnym sklepie meblarskim, a od kilku lat siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W maju MSN musi się wyprowadzić. Z modernistycznym budykiem ekipa muzeum żegna się z wielkim hukiem, organizując jednocześnie trzy duże wystawy.

  • wystawy

Mistrzowie na jubileuszu Galerii Grafiki i Plakatu przy Hożej

Zobacz akwarele Jana Cybisa, sangwiny Franciszka Starowieyskiego, sitodruki Henryka Tomaszewskiego, pastele Stasysa Eidrigeviciusa, obrazy Tadeusza Dominika, Teresy Pągowskiej i Marka Sobczyka - w Galerii Grafiki i Plakatu trwa wystawa z okazji 40-lecia działalności.

  • w mieście

Weekend w Katowicach? Doskonały pomysł. Podpowiadamy, co robić

Koncerty w plenerze i okazałej sali koncertowej, wystawa kilka pięter pod ziemią i pyszna pizza na najbardziej imprezowej ulicy w kraju. Takie rzeczy tylko w Katowicach. Przyjeżdżajcie!

  • teatr

Wagner, Penderecki, Strauss. Najważniejsze premiery operowe 2016 roku. Od lutego do czerwca.

Mariusz Treliński w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej pokaże uwspółcześnioną „Salome” Richarda Straussa, Iwan Wyrypajew w Poznaniu zajmie się „Borysem Godunowem” Modesta Musorgskiego, a w Gdańsku premierę „Czarnej maski” Krzysztofa Pendereckiego przygotuje Marek Weiss. Oto nasz przewodnik po premierach operowych w Polsce od lutego do czerwca 2016 roku.

  • teatr

Najważniejsze premiery teatralne 2016 roku. Styczeń-czerwiec

Krystian Lupa wystawia „Proces” Kafki, Ewelina Marciniak przenosi na scenę „Księgi Jakubowe” Tokarczuk, a Monika Strzępka i Paweł Demirski przygotowują musical o Marcu '68.

    Kinowe premiery nadchodzących miesięcy. O tym będzie się mówiło

    Zapowiada się czas spektakularnych starć superbohaterów, pozornie niedobranych duetów i, powrotów po latach. Ale najpierw Oscary.

    • muzyka

    Najważniejsze koncerty 2016 - sprawdź, gdzie zagra artysta, na którego czekasz

    Od klasycznego jazzu, ikonicznej elektroniki, po najlepszą alternatywę i wielkie gwiazdy popu. Już wiadomo, że 2016 rok, mimo że dopiero się rozpoczął, będzie niesłychanie muzyczny.

    • w mieście

    Dziennikarze Co Jest Grane 24 polecają najbliższe wydarzenia

    Podpowiadamy, na co warto się wybrać w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

    REKLAMA
    • Wyborcza.pl
    • Wyborcza.biz
    • Wysokie Obcasy
    • CoJestGrane24
    • Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.
    wydarzenia
    • Muzea, wystawy i wernisaże
    • Co Jest Grane 24
    • Europejskie Targi Muzyczne 2016
    • Co Jest Grane 24 Festival
    • Premiery teatralne
    • Filmy i premiery filmowe
    • Repertuar kin
    • Repertuar teatrów
    • Koncerty
    • Trasy koncertowe
    • Imprezy w Twoim mieście
    • Orange Warsaw Festival 2017
    • Olsztyn Green Festival 2017
    • Szczecin Jazz Festival 2017
    miejsca
    • Mojo Picon
    • Wi-Taj na placu Konstytucji
    • Najlepsze lody w Warszawie
    • Podkowa Wine Depot
    • 12on14 Jazz Club
    • NOSPR
    osoby
    • Maciej Stuhr
    • Jennifer Lawrence
    • Margot Robbie
    • Przemysław Wojcieszek
    • Andrzej Chyra
    • Madonna
    • Hugh Grant
    • Marta Nieradkiewicz
    • Woody Allen
    • Izabela Trojanowska
    • Olivier Heim
    • Diana Krall
    • Artur Rojek
    • Dave Gahan
    • Kasia Smutniak
    • Wynton Marsalis
    • Deborah Brown
    • Michalina Wisłocka
    recenzje filmów
    • Ojcowie i córki
    • Kobiety bez wstydu
    • Pięćdziesiąt twarzy Blacka
    • Copyright © Agora SA
    • O nas
    • Reklama w Gazecie Wyborczej
    • Prywatność
    • Nasze tematy
    • Licencje/Kontent
    • Kontakt
    • Pomoc