REKLAMA

5.Letnia Scena Teatralna

15.0917.09.2017

Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"

WyszkówProsta 7
WSTĘP WOLNY

Sztuka z nieograniczoną odpowiedzialnością” – pod takim hasłem odbędzie się jubileuszowa 5. Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie. W programie zobaczymy między innymi Teatr Improwizacji 1000 DEN i bezkompromisowo zabawnego stand-upera Tomka Biskupa. Od 15 do 17 września na scenie „Hutnika” pojawią się też Wyszkowski Teatr Tańca, Teatr Farsa i Rewia „Sylaba”.

15 września odbędą się warsztaty dla nauczycieli i instruktorów teatralnych – z pedagogiki teatralnej, współorganizowane z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

W sobotę 16 września młodzież będzie mogła skorzystać z warsztatów aktorskich, które poprowadzi Marek Frąckowiak oraz warsztatów improwizatorskich członka Teatru Improwizacji 1000 DEN, Marcina Pawliny. Ostatniego dnia festiwalu reżyser i aktor Jacek Kwiecień zaprasza seniorów na warsztaty teatralne do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Wszystkie warsztaty są bezpłatne i obowiązuje na nie limit miejsc.
Na tegoroczny festiwal zostali zaproszeni tacy artyści, jak stand-uper i komik Tomek Biskup czy bluesowa Grupa Adama. Na scenie „Hutnika” zobaczymy również wyszkowskie grupy: Teatr Farsa, Wyszkowski Teatr Tańca, NukeFall czy Rewię Dziecięcą „Sylaba”. Nie zabraknie też improwizacji, za którą będzie odpowiedzialny Teatr Pierwsze Słyszę oraz Teatr Improwizacji 1000 DEN. Ze Stalowej Woli na przegląd przyjedzie Teatr Wyjście, a z Białegostoku – gitarzysta Adam Romanoff Romanowicz, który zagra podczas wernisażu w Galerii PeKaP. Festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć też spektakl grupy Połamani Słowem.

Wszystkie festiwalowe wydarzenia są darmowe. Projekt dofinansowany został przez Burmistrza Wyszkowa, który objął wydarzenie także patronatem honorowym. Partnerami przedsięwzięcia są Teatr Farsa, Stowarzyszenie FormAT, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Stowarzyszenie Most nad Pustynią, a współorganizatorem: Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

zobacz także

REKLAMA