REKLAMA

Malując - Urszula Wilk / Eugeniusz Minciel

12.0125.02.2018

Muzeum Architektury we Wrocławiu

WrocławBernardyńska 5

Galeria Miejska we Wrocławiu i Muzeum Architektury we Wrocławiu mają zaszczyć zaprosić na pierwszą wspólną wystawę Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela!

Prezentacja „Malując” jest ekspozycją przedstawiającą dwie zupełnie różne i niezależne od siebie wizje artystyczne wrocławskich malarzy, prywatnie małżeństwa.
Wyjątkowość wystawy polega na tym, że jest ona zarazem retrospektywą już znanych wcześniej prac artystów oraz prezentacją najnowszych ich dzieł. Obserwując całą ekspozycję można prześledzić pewną dynamikę wieloletniego rozwoju artystycznego Wilk i Minciela, napełnionego obfitością eksperymentów i poszukiwań. Na ekspozycji można zobaczyć prawie kilkaset prac! Mimo to, każde płótno jest samodzielnym i autentycznym dziełem, którego nie można traktować tylko jako fragment wspólnej wystawy.

Celem projektu „Malując” nie jest porównywanie czy zestawienie dzieł, ale raczej poszukiwanie ich odrębności i zarazem autentyczności. Podczas gdy Wilk „bawi się” ze światłocieniem, zestawia geometrię z asymetrią, Minciel zajmuje się kwestią ekspresji i na różne sposoby eksperymentuje z tym środkiem malarskim. Tym, co łączy artystów, jest postrzeganie malarstwa jako czegoś większego niż tylko rodzaj sztuki. Jest ono zatem dla nich impulsem, celem ściśle związanym z życiem codziennym.

Kuratorem wystawy jest Mirosław Jasiński.

zdjęcia

Malując - Urszula Wilk / Eugeniusz Minciel, Muzeum Architektury we Wrocławiu
Malując - Urszula Wilk / Eugeniusz Minciel, Muzeum Architektury we Wrocławiu
Malując - Urszula Wilk / Eugeniusz Minciel, Muzeum Architektury we Wrocławiu

zobacz także

REKLAMA