REKLAMA

Synchronie

05.0806.09.2016

Galeria Miejska we Wrocławiu

WrocławKiełbaśnicza 28

„Synchronie” to pierwsza od kilku lat wspólna wystawa Andrzeja i Jerzego Głuszków. Braci bliźniaków, którzy swoją działalność artystyczną rozpoczynali w burzliwych latach 80. W tamtym czasie zapamiętani zostali, jako inicjatorzy politycznie zaangażowanych akcji z pogranicza performance’u i działań teatralnych. Podejmowali w nich zagadnienia dotyczące upolityczniania przestrzeni publicznej, zniewolenia i mechanizmów propagandowych, kontestując w ten sposób reżimowe realia.

Wystawa „Synchronie” jest okazją do zestawienia spolaryzowanych postaw twórczych obu braci, układających się w dwie osobne opowieści wizualne. Koncepcją wystawy, zaproponowaną przez samych artystów, jest ponadto próba zintegrowania obrazu, dźwięku i ruchu, stanowiąca dla nich punkt wyjścia do artystycznych poszukiwań.
Przestrzenią synchroniczną staje się zarówno malarstwo Andrzeja Głuszka – pulsacyjne, tonalne, luminescencyjne, niefiguratywne, jak i rysunki Jerzego – dużo bardziej stonowane, narracyjne i iluzyjne. Taką przestrzenią stanie się również wnętrze galerii, w której dwie indywidualne propozycje artystyczne równoważą się, zazębiają i współzależą od siebie.

Kuratorem wystawy jest Małgorzata Micuła.

zdjęcia

Andrzej Głuszek, Digital Lense, akryl na płótnie, 2016, 280 x 186 cm
Andrzej Głuszek, Technicolor Sound, 2016, akryl na płótnie, 280 x 186 cm
Jerzy Głuszek, Wspólne łowy, 2014, tempera i pastel na papierze, 30x42
REKLAMA