REKLAMA

Sztuka pomagania. Grafika autorska Pacjentów Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej we Wrocławiu

05.0423.04.2016

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

WrocławPl. Powstańców Warszawy 5

Wystawa "Sztuka pomagania. Grafika autorska Pacjentów Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej we Wrocławiu" w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Wyjątkowa inicjatywa, w której dorośli pacjenci pomagają chorym dzieciom. Na wystawie pokazanych zostanie 30 prac graficznych wykonanych przez pacjentów Bonifraterskiego Centrum Opieki Hospicyjnej. Po ekspozycji wszystkie grafiki przekazane zostaną na aukcję, a zysk uzyskany z ich sprzedaży wspomoże podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Kolekcja składająca się z 30 prac, przygotowanych w technice akwaforty, powstawała przez ponad 12 miesięcy, a w jej stworzenie zaangażowanych było kilkunastu pacjentów i wielu ludzi dobrej woli. Na pomysł wykorzystania potencjału osób chorych wpadł Michał Krasnosielski, z wykształcenia historyk sztuki, z pasji opiekun medyczny i szef wolontariatu we wrocławskim Hospicjum Bonifratrów. Zainspirował go dr Jan Siestrzyński., który pod koniec XIX w. w warszawskim Instytucie dla Głuchoniemych zorganizował pracownię litograficzną, a w jej działanie zaangażował swoich podopiecznych. Okazało się, że to doskonały pomysł na aktywizowanie osób chorych i ukierunkowanie ich uwagi na celowe działanie, co przyczynia się do poprawy ich ogólnej kondycji.

Aukcja prezentowanych prac: 23 kwietnia, godz. 16.00

zdjęcia

Praca na wystawie
Praca na wystawie
Praca na wystawie

zobacz także

REKLAMA