REKLAMA

WrocLove Fest - Noc Świętojańska 2016 - dzień 1

23.06.2016, godz: 17.00

Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

WrocławWystawowa 1
bilety od 35 zł

wykonawcy

Enej
Kapela ze wsi Warszawa
Psio Crew
Zakopower
Golec uOrkiestra

Światowe gwiazdy muzyki folk na WrocLove Fest 2016 we Wrocławiu! (23-25.06.16)

Z okazji Nocy Świętojańskiej zapraszamy do Wrocławia na niezwykłe święto muzyki folkowej!
23 i 24 czerwca w Europejskiej Stolicy Kultury spotkają się polskie tradycje, obrzędy i obyczaje z wielką sceną world music!

Wystąpią: GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, RUSSKAJA z Rosji.

Golec uOrkiestra:
Grupa muzyczna założona przez braci Pawła i Łukasza Golców z Milówki w 1998 roku. Obaj są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Umiejętnie łączą tak pograniczne gatunki, jak: pop, folk, jazz, world music.

Zakopower:
Najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music.

Enej:
Polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione, co zaowocowało nagrodami, które muzycy od lat dołączają do bogatej kolekcji.

Kapela ze wsi Warszawa:
Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy.

REKLAMA