REKLAMA

Bazar Miejski we Wrocławiu

11.0631.12.2020

Warszawa

Warszawa
WSTĘP WOLNY

Bazar Miejski dotarł do Wrocławia! Wystawić może się każdy.

Masz piękne rzeczy, których już nie używasz? Bazar Miejski pomoże ci z ich sprzedażą - wystarczy zarejestrować się na stronie i je przynieść, a zespół sklepu zajmie się resztą. Otwarcie 11 czerwca, przy ulicy Henryka Brodatego 11 na Nadodrzu.

Prosty system sprzedaży w duchu zero waste to jedno, ale Bazar Miejski to przede wszystkim miejsce odkryć i spotkań. Pierwszy sklep powstał w Warszawie w 2017 roku. Idea utrzymywania rzeczy we wtórnym obiegu szybko zyskała na popularności, a lokal przy ulicy Oleandrów zapełnił się ubraniami, kosmetykami, książkami - znaleźć można było nawet kilkunastoletniego GameBoya. Sprzedający w mgnieniu oka stali się również kupującymi. W końcu w jednym miejscu można znaleźć dziesiątki ciekawych i często zaskakujących rzeczy.

Mimo różnych utrudnień i opóźnień związanych z pandemią, tydzień temu udało się otworzyć drugi Bazar Miejski w Warszawie, a już 11 czerwca sklep zadebiutuje we Wrocławiu. I to właśnie dolnośląska filia będzie najbardziej wszechstronnym miejscem spotkań. W dzień napijemy się pysznej kawy i zjemy coś słodkiego, a wieczorem znajdziemy bar z muzyką na żywo graną z winyli. Po sąsiedzku, bo w odległości kilku metrów od sklepowych regałów. “Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, gdzie wymieniać będzie można nie tylko rzeczy, ale i myśli, a także zrelaksować się, odpocząć, poznać nowych ludzi” - komentuje Bartek Strzelecki, jeden z twórców Bazaru Miejskiego na Nadodrzu.

Otwarcie, które rozpocznie czerwcowy długi weekend, przybierze formę garażówki i sąsiedzkiego spotkania. Będzie można szperać w regałach, złapać piwko czy napić się lemoniady. To garażówka w stylu Bazaru Miejskiego, więc wystawionych rzeczy nie będzie trzeba zabierać do domu - zostaną na wynajętych regałach. Jeżeli chcemy coś sprzedać, warto nie zwlekać z decyzją. Pierwsi wystawcy otrzymają promocyjną cenę rezerwacji regału - za 20 zł kram będzie mógł zostać w Bazarze Miejskim na cały tydzień. Wystarczy wejść na wroclaw.bazarmiejski.com/sprzedaj i użyć kodu rabatowego: 96WDB8DU.

Sprzedając i kupując w Bazarze Miejskim, nie mnożymy przyszłych odpadów, jak i nie przykładamy ręki do nadprodukcji towarów. To na szczęście coraz popularniejsza idea. W połączeniu z kawiarnią i barem lokal przy ul. Henryka Brodatego 11 może stać się szybko popularną miejscówką na kulturalno-towarzyskiej mapie Wrocławia. Ale najpierw, 11 czerwca, przetniemy wstęgę.

 

zdjęcia

Bazar Miejski
Bazar Miejski
Bazar Miejski
REKLAMA