REKLAMA

Bazar Miejski na Żoliborzu

30.0530.06.2020

Warszawa

Warszawa
WSTĘP WOLNY

Bazar Miejski na Żoliborzu. Kupować i sprzedawać mogą wszyscy.

W najbliższą sobotę, 30 maja, w pawilonie przy ulicy Słowackiego 12, w sąsiedztwie architektonicznej ikony Żoliborza - Domu Handlowego „Merkury” projektu Jacka Nowickiego odbędzie się otwarcie nowej filii Bazaru Miejskiego. Z tej okazji pierwsi wystawcy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej sklepu, będą mogli wynająć regał na tydzień w promocyjnej cenie 20 złotych.

Otwarcie przybierze formę garażówki, ale nietypowej - wszystkie rzeczy będzie można po prostu zostawić w Bazarze, sprzedaż zostawiając ekipie sklepu. Całe wydarzenie zostało obmyślone tak, żeby było pięknie, ale i bezpiecznie - zgodnie z aktualnymi wytycznymi w związku z pandemią. Bazar Miejski można odwiedzać ze spokojem, ale i ekscytacją poprzedzającą odkrywanie nowych skarbów. 

Niespełna trzy lata temu w Warszawie powstał pierwszy Bazar Miejski - sklep w duchu zero waste, w którym każdy może coś wystawić na sprzedaż. 

Wszystko zaczęło się przy ulicy Oleandrów, rzut beretem od Placu Zbawiciela. Właśnie w tej okolicy w 2017. roku Tomasz Gałkowski otworzył pierwszy Bazar Miejski. Pomysł wykiełkował z zamiłowania do idei zero waste i gospodarki cyrkularnej. Chodziło o stworzenie miejsca, do którego każdy może przynieść nieużywane przedmioty i wystawić je na sprzedaż, jednocześnie nie poświęcając na to dużo czasu. Udało się na to wymyślić bardzo prosty sposób. Regały w Bazarze Miejskim można wynająć przez internet, potem trzeba tylko dostarczyć rzeczy, a żeby sprawdzić czy się sprzedały wystarczy włączyć stronę WWW sklepu. 

Bazar Miejski bardzo szybko zaczął zyskiwać na popularności, regały się zapełniły, a goście sklepu przekazywali dalej informację, że na Oleandrów można wyszukać wiele skarbów. Tak jest do dzisiaj - ubrania, kosmetyki, zabawki, narzędzia a nawet kilkunastoletni GameBoy. Odwiedzając sklep oparty na zamkniętym obiegu przedmiotów, praktycznie zawsze można wyszperać coś zaskakującego. Jeszcze częściej coś, co po prostu nam się przyda, a kupując w Bazarze Miejskim, nie mnożymy przyszłych odpadów, jak i nie przykładamy ręki do nadprodukcji towarów. 

 

 

zdjęcia

Bazar Miejski

zobacz także

REKLAMA