REKLAMA

Gwiazdy na plakacie i w drugim teaserze horroru „W lesie dziś nie zaśnie nikt”

16.0101.03.2020

Warszawa

Warszawa

Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Gabriela Muskała, Stanisław  Cywka, Sebastian Dela, Michał Lupa, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski –kto z nich przeżyjew pierwszym polskim slasherze?

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie –grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na... obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach  internetu. W  obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

Premiera filmu w marcu, ale „W lesie dziś nie zaśnie nikt” już teraz można znaleźć na wielu listach najbardziej oczekiwanych  polskich  premier  tego  roku.  Nic  dziwnego –w  polskim  kinie  do  tej  pory powstało niewiele horrorów, ani jeden slasher, w którym trup ściele się gęsto i krwiście. Zagraniczne produkcje tego typu, jak „Halloween”, „Krzyk” czy „Piątek trzynastego”, mają status kultowych. Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju. – mówi Bartosz M. Kowalski. Reżyser dał się poznać jako twórca najbardziej kontrowersyjnego  debiutu  ostatnich  lat – „Plac zabaw”, określany jako horror społeczny, przyniósł mu liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach w Gdyni, Londynie, Melbourne, Koszalinie oraz m.in. nominację do paszportu POLITYKI.

wideo


zdjęcia

W lesie dziś nikt nie zaśnie

zobacz także

REKLAMA