REKLAMA

Bibobit

09.11.2019, godz: 19.00

Dom Kultury "Kadr" w Warszawie

WarszawaRzymowskiego W. 32
bilety od 20 zł

W tym roku zespół Bibobit został laureatem konkursu Męskie Granie YOUNG z okazji 10-cio lecia trasy Męskie Granie i uczestnikami tegorocznej edycji tego wydarzenia. Do tej pory wystąpili na wspólnej scenie przed Cory Henrym, Keyonem Harroldem, Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona,  Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem czy Dirty Loops. W 2018 roku zagrali podczas Pol`and`Rock Festival na jazzowej scenie ASP - na zaproszenie Jazz Forum.

To jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskim rynku muzycznym. Ich największą miłością jest żywiołowy jazz, który niezwykle elastycznie łączą z elektroniką oraz muzyką funk, groove, hip hop, czy neosoul. Wyszukane harmonie w połączeniu z tłustymi syntezatorowymi brzmieniami, solidnym przekazem na bębnach i sekcją dętą oczarowują i nie pozwalają ustać w miejscu! Jednocześnie za sprawą improwizacji tych znakomitych muzyków, na każdym koncercie łapie się także chwilę wytchnienia, ale momenty na kontemplację.

W ich singlowym debiucie pt. „Plotka” zaśpiewała Urszula Dudziak.  Mają na swoim koncie album pt. „Podróżnik”, który ukazał się w marcu 2018 r. Ta płyta to emocjonalna wyprawa  przez doświadczenia  jakie zbudowały Bibobit, w której przewodnikiem są dźwięk, słowo i improwizacja.

Wkrótce ukaże się ich epka WDECH, będąca integralnym elementem trasy o tym samym tytule. Zapowiada ją singiel „Wilk”.

wideo


zdjęcia

Bibobit
REKLAMA