REKLAMA

Vladyslav "Adzik" Sendecki, Olga Pasiecznik oraz Atom String Quarte - koncert z okazji 30. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego

11.11.2019, godz: 20.00

Mała Warszawa

WarszawaOtwocka 14
bilety od 100 zł

11 listopada w Małej Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 30. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego i 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodłegłości. Na jednej scenie wystąpią: NDR Bigband z pianistą Vladyslavem "Adzikiem" Sendeckim, sopranistka Olga Pasiecznik oraz Atom String Quartet.

Na pierwszą część koncertu złożą się utwory z płyty „Le Jardin Oublié“ nagranej przez Vladyslava "Adzika" Sendeckiego i Atom String Quartet w 2018 roku, w tym kompozycja "My Polish Heart" napisana dla pianisty przez niemieckiego kompozytora Wolfa Kerschka.

Jest to dla mnie bardzo szczególny utwór – mówi Vladyslav "Adzik" Sendecki – profesor Wolf Kersch jest moim przyjacielem i „My Polish Heart“ jest owocem naszych wielu rozmów na temat „polskości“. Po raz pierwszy został on wykonany z Bigbandem NDR i NOSPR z udziałem Tomasza Stańko w 2011 roku. Cieszę się, że ponownie będę mógł go zaprezentować polskiej publiczności.

Drugą część koncertu wypełni utwór Geira Lysne „About Penderecki", będący kolażem, osobistą interpretacją największych dzieł Krzysztofa Pendereckiego: od symfonii (m.in. VIII Symfonii „Pieśni Przemijania), przez dzieła kameralne („Miniatury na klarnet i fortepian“ czy „Strofy na sopran, głos recytujący i 10 instrumentów”), aż po solowe („Cadenza per viola solo“).

Partnerem Wydarzenia jest ZAIKS.

Artyści wystąpią także w: Lusławicach (9.11), Krakowie ICE Kraków (10.11) i Szczecinie – Filharmonia Szczeciśnka (13.11).

REKLAMA