REKLAMA

KORA INTYMNIE. PREMIERA KSIĄŻKI W WARSZAWIE

13.11.2019, godz: 19.00

Agora S.A.

WarszawaCzerska 8/10
kup bilet
bilety od 30 zł

Centrum Premier Czerska 8/10 zaprasza na
PREMIERĘ KSIĄŻKI „MIŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ OD MIŁOŚCI. ZESZYTY KORY 2013-2018"

Kamil Sipowicz, mąż wokalistki,  pisarz, poeta, współautor opracowania zbioru, Hanna Kubczak (siostra Kory), redaktor książki Tomasz W.Michałowski porozmawiają o poezji Kory, jej pracy nad tekstami i muzyce. W trakcie spotkania, kilka utworów z repertuaru Kory zaśpiewa Ramona Rey. Spotkanie poprowadzi redaktorka naczelna „Wysokie Obcasy” Aleksandra Klich.

Partnerem spotkań jest Wydawnictwo Agora.

„Zeszyt z białą latarnią morską”, „Zeszyt w kwiaty”, „Biały zeszycik w linie” ─ to tylko niektóre z rozdziałów zbioru prezentującego intymną pracę Kory nad jej tekstami. Kamil Sipowicz, mąż Kory i współautor opracowania zbioru w przedmowie tak pisze o tej pracy: (…) W kilku pięknych Zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Samo słowo „piosenka” wydaje się lekkie, zwiewne i nietrwałe, ale w wypadku Kory piosenka zawsze powinna mieć walor arcydzieła literacko-muzycznego. Bardzo trudno jest napisać dobrą piosenkę, wiedzą to poeci, którzy próbowali dla Kory pisać i im się nie udało. Zanim przystępowała do pracy właśnie nad piosenką, gromadziła materiał empiryczny: zapisywała przemyślenia, nagłe natchnienia, pomysły, sny, powiedzonka, cytaty, fragmenty książek.
Na spotkaniach będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie i otrzymać autografy gości.

Uwaga : Bilety i miejsca są nienumerowane. Zakup biletu gwarantuje miejsce na sali, nie gwarantuje jednak identycznej widoczności

REKLAMA