REKLAMA

Wrześniowe warsztaty FabLab

13.0928.09.2019

FabLab

WarszawaTwarda 14/16
WSTĘP WOLNY

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to pracownia stworzona w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to, wyposażona w zaawansowane technologie takie jak drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika. Dzięki wsparciu trenerów można się w niej nauczyć jak twórczo korzystać z tych technologii, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Zajęcia i pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży i dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

We wrześniu FabLab zaprasza na serię bezpłatnych warsztatów:

13 września

1. Zrób swój drewniany brelok

Warsztaty, podczas których będzie można stworzyć brelok z grawerem własnego projektu. Podczas zajęć uczestnicy przećwiczą manualne zdobienie sklejkowych breloków lutownicami gazowymi marki DREMEL, która jest partnerem wydarzenia.

Ilość miejsc: 24

ilość osób w jednej grupie: 6

Godziny warsztatów:

19:00-19:45

20:00-20:45

21:00-21:45

22:00-22:45

 

2. FabLab by night - poznaj FabLab na nowo

Noc stolarstwa, podczas której będzie można dowiedzieć się, jak FabLab działa nocą. Będzie też można poznać ludzi których łączą wspólne zainteresowania i których pasje realizowane są właśnie w pracowni FabLabu. Pokażą oni jak tradycyjne techniki obróbki drewna łączą się z nowymi technologiami dostępnymi w pracowni. 

Cykliczne oprowadzania odbywają się co godzinę od 19:30 do 22:30.

ilość osób podczas każdorazowego oprowadzania - 15

17 września

1. Open Women`s Day: szyciowe wtorki

Spotkanie z cyklu Open Women`s Day: szyciowe wtorki. Tym razem w duchu zero waste - uczesnicy uszyją wspólnie woreczki na warzywa wielokrotnego użytku.

Pracownia wyposażona jest w 12 maszyn domowych Bernina, overlock oraz hafciarkę Bernina. Organizatorzy zapewniają podstawowy instruktaż stanowiskowy, przeszkolenie w zakresie podstawowej obsługi maszyn do szycia oraz materiały niezbędne do uszycia woreczków.

Ilość osób w grupie: 6

Open Women's Day jest częścią projektu Maker Woman realizowanego przez Stowarzyszenie Robisz.to dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Orange.

2. Budujesz: Stojak na słuchawki

W ramach warsztatów uczestnicy stworzą specjalny stojak, aby po skończonym dniu słuchawki mogły odpocząć na nowym, przeznaczonym dla nich miejscu. Podczas warsztatów będzie można poznać działanie elektronarzędzi i innych maszyn umożliwiających komfortową pracę w stolarni. Ostatnim etapem zajęć będzie zalakierowanie powierzchni stojaków aby osiągnąć zamierzony efekt.

Ilość godzin: 4h
Odbiorca: 16+
Ilość uczestników: 8

19 września

Open Women`s Day: Modrodruk

Czym jest modrodruk? To zapomniana w Polsce ludowa technika barwienia tkanin. Tradycyjnie w modrodruku do odbijania wzoru wykorzystywane są drewniane klocki pokryte substancją rezerważową zwaną papem, a zadrukowane płótno wielokrotnie zanurza się w kąpieli indygo - tzw. kipie. Warsztaty poprowadzi Joanna Graniczkowska - tkaczka, malarka, uczestniczka 4 edycji projektu Maker Woman. Podczas czterogodzinnego warsztatu, uczestnicy będą mogli poznać tę technikę z bliska oraz stworzy swoją unikatową tkaninę, którą następnie zabierze do domu. 

Można nanieść wzór na bawełnianą torbę lub koszulkę - należy ją wówczas zabać ze sobą na warsztaty.

Ilość osób w grupie: 10

21 września

Rodzinne Soboty: deskorolki Fiszki!

Podczas warsztatów uczestnicy zaprojektują oraz wykonają 6 wyjątkowych i niepowtarzalnych fishboard'ów - mini deskorolek, które świetnie nadadzą się do poruszania po mieście.  W ciągu 3 godzin zajęć każdy z uczestników będzie miał okazję wykazać się kreatywnością tworząc własny, jedyny w swoim rodzaju wzór, który z wykorzystaniem plotera laserowego zostanie naniesiony na przygotowany wcześniej kształt deski. Później już tylko dokręcenie tracków i gotowe - można ruszać w niesamowitą podróż po mieście. Każda rodzina, wykonaną przez siebie deskę, zabierze ze sobą.

Ilość osób w grupie: 6 dorosłych wraz z 6 dzieci (jeden bilet obejmuje jedną osobę dorosłą oraz jedno dziecko)

Czas trwania warsztatów: 3 godziny
godzina: 10:00 - 13:00

28 września

Budujesz: elektryczna kalimba!

Kalimby to instrumenty samobrzmiące z grupy idiofonów szarpanych, które cechuje wyjątkowe brzmienie. Projekt  instrumentu, wzbogacony o prosty układ elektroniczny pozwoli uczestnikom na stworzenie kalimby elektrycznej, co nie jest typowe, dla instrumentu oryginalnie wywodzącego się z rejonów Afryki.

Gotowe instrumenty, uczestnicy zabiorą po warsztatach do domu, a oprócz możliwości zagrania na nich zarówno prostych melodii, jak i bardziej znanych utworów, zyskają praktyczne umiejętności m. in.: z zakresu podstawowej obróbki drewna, metalu, przygotowania prostego układu elektronicznego, będą mieli również okazję do laserowego wygrawerowania na drewnianych elementach ciekawych wzorów, zapoznając się z technologią dostępną w pracowniach Fab Labu.

ilość godzin: 4
odbiorca: 16+
ilość osób: 8

zdjęcia

FabLab Twarda
FabLab Twarda
REKLAMA