REKLAMA

6. MFF Kino Dzieci

21.0929.09.2019

Kino Muranów

WarszawaGen. Władysława Andersa 5
bilety od 15 zł

Rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Od 21 do 29 września w 8 sekcjach pokazane będą 154 tytuły z całego świata. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pełny program jest już dostępny na stronie www.kinodzieci.pl, a 3 września ruszyła sprzedaż biletów w 23 festiwalowych kinach.

Pokazywany podczas tegorocznego festiwalu w Cannes „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” w reżyserii Lorenzo Mattottiego, oparty na powieści Tamary Bos „Cały świat Romy” w reżyserii Mischy Kamp, trzecia z serii animacja Rasmusa A. Sivertsena „Solan i Ludwik – Misja Księżyc” – to tylko niektóre perełki w tegorocznym programie festiwalu. Fanów literatury dziecięcej z pewnością ucieszy fakt, że podczas 6. MFF Kino Dzieci premiery będą miały również nowe odcinki przygód Żubra Pompika i Wikinga Tappiego, najnowszy epizod z przygodami Basi oraz odsłona drugiego sezonu „Przytul mnie” na podstawie książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza.

Po raz pierwszy w tej edycji Kino Dzieci wychodzi poza kino by spotkać się na seansach specjalnych z młodymi pacjentami Centrum Zdrowia Dziecka i Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Nowością są pokazy przyjazne sensorycznie, przygotowane we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm, kontynuowane są zaś pokazy z audiodeskrypcją.

Po raz trzeci festiwalowi towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe forum koprodukcyjne projektów filmów i seriali dla młodej widowni. W tym roku będziemy mieli zaszczyt gościć w ramach składu jury Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA): Gerta Hermansa – kierownika komunikacji w ECFA oraz współpracownika belgijskiego festiwalu i platformy edukacyjnej JEF oraz Elisę Giovanelli – członkinię zarządu ECFA i dyrektorkę Działu Edukacji Cineteca di Bologna.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

zdjęcia

Kino Dzieci 2019
REKLAMA