REKLAMA

Pokaz filmu "Mój kraj taki piękny"

17.09.2019, godz: 19.00

Agora S.A.

WarszawaCzerska 8/10
kup bilet
bilety od 20 zł

Centrum Premier Czerska 8/10 zaprasza na pokaz filmu "Mój kraj taki piękny" i rozmowę z Grzegorzem Paprzyckim.

Dla hierarchów kościelnych ludzie o odmiennych poglądach i tożsamości stali się zarazą. Dla władz już od kilku lat są gorszym sortem. Słowa zamieniły się w czyny, nienawiść nie potrzebuje już kominiarki. Polska zmaga się z brunatnym nacjonalizmem, który poszukuje wroga, by uzasadnić swoje racje. Wzmagają się nastroje pogromowe, zanikają więzi społeczne, a przed skutkami ostrzegają historycy.

Centrum Premier Czerska 8/10 zaprasza na spotkanie i rozmowę o tym, kim jest nacjonalista, kim faszysta i czym różnią się oni od patrioty? Jak skutecznie i produktywnie przeciwstawiać się ideologii nienawiści? A może znów jesteśmy skazani na przekroczenie granic człowieczeństwa? Z autorem filmu "Mój kraj taki piękny" Grzegorzem Paprzyckim oraz gośćmi - Gabrielą Lazarek, Katarzyną Kasią, Klementyną Suchanow, Jackiem Leociakiem - o zagrożeniach, jakie niesie odradzający się nacjonalizm w Polsce i na świecie, porozmawia reporter "Dużego Formatu" Marcin Kącki. Na spotkaniu będą także Justyna Koziarz - kierowniczka produkcji filmu, oraz Jolanta Urbańska uczestniczka manifestacji, aktywistka z Częstochowy.
O filmie :
Grzegorz Paprzycki przez rok dokumentował wystąpienia skrajnych środowisk narodowych. Był na wielu marszach, demonstracjach i spotkaniach, np. na Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce, dwóch Marszach Powstańców Śląskich w Katowicach, Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych czy na Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców i Pielgrzymce Młodzieży Wszechpolskiej. Z zebranych doświadczeń zrobił 30-minutowy film z ironicznym tytułem „Mój kraj taki piękny”, za którym kryje się portret współczesnej, podzielonej Polski.

Uwaga : Bilety i miejsca są nienumerowane. Zakup biletu gwarantuje miejsce na sali, nie gwarantuje jednak identycznej widoczności

zobacz także

REKLAMA