REKLAMA

Zero Waste Story

03.06.2019, godz: 18.00

Cook Story by Samsung

WarszawaKlimczaka F. 1/13
bilety od 249 zł

Nie lubicie marnować jedzenia lub chcecie je ograniczyć do minimum, a nie wiecie co zrobić z kilkudniową rzodkiewką lub zalegającą w szafce puszką ciecierzycy? Jeżeli tak to te warsztaty są dla Was!
Statystyczny Polak marnuje 235 kg. żywności rocznie. W skali całego kraju to ok. 9 mln ton jedzenia! Trend w gotowaniu „zero waste”, zwany także „no waste food” polega na tym, że gotujmy smacznie, zdrowo, ekologicznie i … ekonomicznie, bez marnowania żywności! Idąc na zakupy możemy dokładnie zaplanować, jakie rzeczy chcemy kupić i co z nich zrobimy. Wykorzystując każdy składnik kilkukrotnie, do kolejnego dania, dowiemy się jak nie marnować ani grama żywności!
Wszystkie składniki które wykorzystamy uzupełniają się wzajemnie, są pyszne, i zdrowe... a to wszystko szybko i bez wyrzucania 'resztek' takich jak woda po ciecierzycy, głąby obierki, skórki, czy liście.
Kuba pokaże Wam także, że warto i jak łatwo można hodować warzywa zioła i jadalne kwiaty z resztek, które zarówno wspaniale smakują, jak i pięknie wyglądają jako ozdoba talerza, czy domu :)

REKLAMA