REKLAMA

Zawód reporter

17.10.2018, godz: 19.00

Centrum Premier Czerska 8/10

WarszawaCzerska 8/10
weź udział
WSTĘP WOLNY

Centrum Premier Czerska 8/10 zaprasza na spotkanie "Zawód reporter". Pretekstem do tego są dwa filmy poświęcone reporterom wojennym, które jesienią trafia do kin.
„Jeszcze dzień życia” to trzymająca w napięciu pełnometrażowa animacja z elementami dokumentu, opowiadająca  historię trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli. Inspiracją filmu jest książka Ryszarda Kapuścińskiego o takim samym tytule.
W filmie, w reżyserii Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, animowanej postaci Ryszarda Kapuścińskiego głosu użyczył Marcin Dorociński, w pozostałym postaciom m.in. Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Ziętek. Film wejdzie do polskich kin na początku listopada, jednak już teraz święci triumfy za granicą – w czerwcu został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem jury na festiwalu Biografilm w Bolonii. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

„53 wojny” to film w reżyserii Ewy Bukowskiej na podstawie książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.
Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze… "53 wojny" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Obsada: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis, Dorota Kolak, Krzysztof Stroiński.
Film wejdzie do kin dwa dni po spotkaniu w Centrum Premer. 
Gośćmi październikowego spotkania, będą twórcy i aktorzy filmów m. in. Damiana Nenow, Ewa Bukowska, Marcin Dorociński, Michał Żurawski - a także reporterzy, którzy doświadczają na co dzień czym ich praca jest dla nich i ich bliskich.Dystrybutorem filmów oraz partnerem spotkania w Centrum Premier jest NEXTFILM

zdjęcia

plakat

czytaj także

REKLAMA