REKLAMA

Japonia na wyciągnięcie ręki

14.07.2019, godz: 11.00

Stara Kordegarda - Muzeum Łazienki Królewskie

WarszawaAgrykola 1
bilety od 15 zł

Japonia na wyciągnięcie ręki. Warsztaty poświęcone tradycyjnym japońskim grom i zabawom.

Jeśli lubicie gry zręcznościowe i chcecie atrakcyjnie spędzić czas, rozwijając przy tym swoją spostrzegawczość, refleks i kreatywność, przyjdźcie na warsztaty "Japonia na wyciągniecie ręki".

Warsztaty skierowane do dzieci i dorosłych odbywać się będą w Starej Kordegardzie. Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl lub tel. 22 50 60 183.

Otedama - japońska żonglerka
Czy pamiętacie zabawę w ciupy, czyli w kamienie, podczas której gracze podrzucają jeden kamień w górę, próbując jednocześnie zebrać resztę z ziemi? W czasie warsztatów poznać można będzie japońską odmianę tej gry zręcznościowej otedamę. Jej historii i podstawowych trików nauczy Tomasz Madej z Muzeum Azji i Pacyfiku. Gościem specjalnym będzie Ewa Soszko z Pracowni Konserwacji Zbiorów MAiP. Pod jej okiem uczestnicy warsztatów wykonają własne zestawy niezbędne do zabawy w domu.

Tomasz Madej - antropolog, kustosz, kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Azji i Pacyfiku. Kurator wystawy "Zabawa z kulturą. Tradycyjne zabawy i gry Azji", którą oglądać można w Muzeum Azji i Pacyfiku do 30 września 2018 r. Naukowo zajmuje się zjawiskiem tradycyjnych gier, zabaw i sportów azjatyckich - poświęca im swoją pracę doktorską. Członek reprezentacji Polski 6. edycji Igrzysk Sportów Tradycyjnych 6th TAFISA World Sport for All Games. Zajmuje się też zjawiskiem związanym z turystyką kulturową, zwłaszcza wpływem turystyki na kulturę lokalną.

REKLAMA