REKLAMA

Kino Letnie Avanti & Logo - "Lato 1993"

12.07.2018, godz: 21.00

Empark Business Park

WarszawaDomaniewska 41
WSTĘP WOLNY

Magazyn "Logo" i "Avanti" oraz Empark Mokotów Business Park zapraszają na projekcje Kina Letniego.

12 lipca pokazany zostanie film "Lato 1993", świetny i obsypany nagrodami debiut reżyserski Carli Simón.

Lato 1993 roku to czas trudnych zmian. Sześcioletnia Frida ma zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Nie jest to jednak wakacyjny wyjazd. Dziewczynka straciła oboje rodziców - mama niedawno zmarła po długiej chorobie - i musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami. Pierwszy film pełnometrażowy Carli Simón oparty jest częściowo na jej dziecięcych doświadczeniach. Unikając sentymentalizmu, katalońska reżyserka rysuje złożony portret emocjonalny dziecka, które mierzy się z falą sprzecznych uczuć - gniewem, zazdrością, ale i rodzącym się poczuciem przywiązania. Z wyczuciem ukazuje proces przeżywania straty, skupiając się nie na dramatycznych wydarzeniach, lecz obserwacji pozornie prozaicznej codzienności. Pomaga jej w tym charyzmatyczna, nad wiek dojrzała odtwórczyni głównej roli Laia Artigas.

Film "Lato 1993" został nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, wyróżniony na festiwalu w Stambule, Londynie i Maladze, podczas BAFICI zdobył nagrodę za reżyserię. Otrzymał także Gaudi Award za najlepszy film, najlepszą reżyserię oraz najlepszy scenariusz oraz Goya Award za najlepszy debiut reżyserski. 

Podczas seansów Kina Letniego Avanti & Logo na miejscu na widzów będą czekały leżaki, food trucki i darmowy popcorn. Więcej informacji można znaleźć na https://www.facebook.com/events/839853609545736/

REKLAMA