REKLAMA

Spotkanie z Anną Bikont

27.05.2018, godz: 15.00

ŻIH Księgarnia na Tłomackiem

WarszawaTłomackie 3/5

Zapraszamy do Księgarni na Tłomackiem.
W ramach cyklu niedzielnych spotkań w Księgarni na Tłomackiem spotkamy się z Anną Bikont i porozmawiamy między innymi o jej ostatniej książce „Sendlerowa. W ukryciu”.

Marian Turski, napisał o tej książce, że autorka tworzy w niej na nowo mit Ireny Sendler, tylko tym razem prawdziwy.

Spotkanie poprowadzi Olga Wróbel, współtwórczyni bloga kurzojady.pl.
Zapraszamy!

Anna Bikont – dziennikarka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. Od pierwszego do ostatniego numeru (1982–1989) pracowała w zespole „Tygodnika Mazowsze”, pisma podziemnej Solidarności, współtworzyła „Gazetę Wyborczą”, z którą związana jest do dzisiaj. Jej książka „My z Jedwabnego” otrzymała m.in. nagrodę historyczną „Polityki” oraz European Book Prize. Wydanie amerykańskie znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 roku według „New York Timesa” i zostało nagrodzone National Jewish Book Award. Wraz z Joanną Szczęsną napisała wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury książkę „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” oraz „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”. Jej książka „Sendlerowa. W ukryciu” ukazała się pod koniec 2017 roku nakładem wydawnictwa Czarne.

Olga Wróbel — kulturoznawczyni, autorka komiksów, pracownica muzeum. Prowadzi (wraz z Wojciechem Szotem) bloga książkowego Kurzojady.

zobacz także

REKLAMA