REKLAMA

O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach

15.0531.08.2019

Stara Kordegarda - Muzeum Łazienki Królewskie

WarszawaAgrykola 1
WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do interaktywnej strefy edukacji w Starej Kordegardzie na spotkanie z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki pięciu magicznym opowieściom dzieci przeżyją moc przygód.

Wystawie "ONNA. Piękno, siła, ekstaza" towarzyszy Strefa Edukacji "O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach" w Starej Kordegardzie. W interaktywnej przestrzeni dzieci w wieku 1-12 lat i ich opiekunowie spotkają się z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni oraz przeżyją moc przygód. 

Dzieci, którym starczy sił, wzlecą wraz z żurawiem nad Górę Fudżi, by odkryć sekret zamknięty w tajemniczej szkatułce. W przestrzeni Starej Kordegardy najmłodsi znajdą także liczne zadania pozwalające stworzyć własne historie, inspirowane baśniowymi motywami. W snuciu opowieści pomogą im teatrzyk kamishibaj oraz kamyczki z ilustracjami tzw. story stones. Na aktywnych opowiadaczy czeka wielkoformatowa gra, umożliwiająca wyskakanie wymyślonej opowieści. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć historie obrazkowe, przygotowaliśmy mini warsztat rysownika oraz miejsce do składania figurek orgiami.

Przyjdziecie całą rodziną i dajcie się porwać magii japońskich opowieści!

Strefa edukacyjna otwarta będzie codziennie w godz. 10.00-16.30. Grupy powyżej siedmiu osób (grupa zorganizowana może liczyć maksymalnie 25 osób) prosimy o zarezerwowanie terminu zwiedzania: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Strefa dostosowana jest do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i zaburzeniami.

REKLAMA