REKLAMA

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem - laureatem Nagrody Nike

13.10.2017, godz: 18.00

Agora S.A.

WarszawaCzerska 8/10

Cezary Łazarewicz otrzymał nagrodę Nike za reportaż "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka". Tegoroczna literacka nagroda Nike po raz pierwszy uhonorowała reportaż.

O pracy nad książką laureat opowie 13 października o godzinie 18 na spotkaniu w siedzibie "Gazety Wyborczej". Rozmowę poprowadzi Marek Radziwon - Sekretarz Nagrody Nike. 

Zapraszamy i prosimy o rejestrację na spotkanie pod adresem: https://nike2017.evenea.pl/ - WSTĘP WOLNY

- Kłamstwo wciąż można przedstawiać jako prawdę. Mam nadzieję, że za 20 lat ktoś opisze dzisiejsze mechanizmy władzy - mówił autor, odbierając Nagrodę Literacką Nike 2017 za książkę, która jest reporterskim śledztwem dotyczącym tragicznej śmierci Grzegorza Przemyka.

Przewodniczący jury Tomasz Fiałkowski, w czasie wręczania nagrody, nazwał książkę "wiarygodnym świadectwem tamtego czasu, ale i przestrogą przed tym, co może się zdarzyć, gdy wymiar sprawiedliwości traci niezależność i staje się narzędziem politycznej władzy".

Cezary Łazarewicz - rocznik 1966. Reporter, publicysta, redaktor. Od początku lat 90. związany z "Wyborczą", potem także z "Przekrojem", "Polityką", "Newsweekiem", "Wprost" i Wirtualną Polską. Autor m.in. reportażu "Elegancki morderca" o działającym w latach 50. zabójcy Władysławie Mazurkiewiczu oraz tomów reportaży z rodzinnego Pomorza - "Kafka z Mrożkiem" i "Tu mówi Polska". 

Za książkę "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" oprócz Nike otrzymał Nagrodę im. Haleckiego, Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator oraz nominację do Nagrody Kapuścińskiego.
Zaczęły się prace nad filmem opartym na "Żeby nie było śladów". Reżyserem będzie Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina").

Patronat nad spotkaniem: Fundacja Nike i Wyborcza na żywo.

zobacz także

REKLAMA