REKLAMA

Premierowy pokaz serialu animowanego "Żubr Pompik"

30.09.2017, godz: 12.00

Kinoteka

WarszawaPl. Defilad 1

Premierowy pokaz serialu animowanego „Żubr Pompik” powstałego na podstawie książek Tomasza Samojlika, wyprodukowanego przez polskie studio EGoFILM kierowane przez Ewelinę Gordziejuk.

Podczas pokazu zaprezentowany zostanie zestaw siedmiu odcinków serialu o małym żubrze. Po seansie odbędzie się spotkanie z autorem książek o Pompiku Tomaszem Samojlikiem  oraz z twórcami serialu, m. in. producentką Eweliną Gordziejuk i reżyserem Wiesławem Ziębą. Planowanych jest wiele dodatkowych atrakcji dla dzieci.

Serial "Żubr Pompik"

Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko co dzieje się dookoła i chce odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać jak coś działa woli biegać, skakać i samej wszystkiego doświadczyć. Żuberkami opiekują się troskliwi rodzicie Pomruk i Porada, zawsze gotowi służyć radą, pomocą lub... żartem!

Serial w zabawny sposób pokazuje prawdziwe życie leśnych zwierząt, ich zwyczaje, zachowania w różnych porach roku, a także problemy, z jakimi się borykają. Uczy też szacunku dla przyrody i rozbudza w młodych widzach chęć samodzielnego odkrywania jej tajemnic.

wideo


zdjęcia

Kadr z serialu 'Żubr Pompik'

zobacz także

REKLAMA