REKLAMA

Pokaz filmu "Koniec świata" i spotkanie z Katarzyną Ślesicką. KineDok. Lato-Jesień

14.09.2017, godz: 20.00

To Się Wytnie

WarszawaStalowa 46
WSTĘP WOLNY

Pokaz filmu "Koniec świata" w ramach cyklu "KineDok. Lato-Jesień" w klubokawiarni To się wytnie

Film "Koniec świata" w reżyserii Moniki Pawluczuk dotyczy pewnego dnia w grudniu, w którym według kalendarza Majów ma nastąpić koniec świata. Wsłuchujemy się w rozmowy ludzi – w radio, w którym prowadzący zadaje pytania o ich własny koniec świata, w dyspozytorni pogotowia ratunkowego i taksówce. Tytułowy koniec świata w filmie Moniki Pawluczuk jest pretekstem do zanurzenia się w kilku intymnych historiach, opowiedzenia o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem też zabawnych. Film nagrodzony na wielu festiwalach, od Meksyku, USA, Kanady, Iranu przez festiwale europejskie, m.in. Polsce, Rosji, Włoszech, Chorwacji. 

Katarzyna Ślesicka to producentka wielokrotnie nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Były wieloletni dyrektor wykonawczy Wajda Film School, współzałożycielka (wraz z Adamem Ślesickim) i dyrektorka DOC LAB POLAND, wiceprezes zarządu Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego.

Spotkanie poprowadzi Lukrecja Jaszewska.

KineDok to unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego, zrzesza kilka krajów europejskich: Czechy, Słowację, Chorwację, Rumunię, Węgry, Polskę, Bułgarię i Norwegię. W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności są pokazywane wybrane przez ekspertów KineDok europejskie filmy dokumentalne z wszystkich krajów partnerskich. Filmów tych nie można zobaczyć ani w kinie ani w telewizji, są to tytuły, które jeżdżą po świecie na międzynarodowe festiwale ale dzięki platformie KineDok. Lato-Jesień mogą je poznać także warszawiacy i to zupełnie za darmo. Pokazy odbywają się w 27 miejscach w Polsce, partnerem KineDok. Lato-Jesień w Warszawie są klub To się wytnie na Pradze oraz Dom Sztuki „Jary” na Ursynowie.

Projekt KineDok jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.

zobacz także

REKLAMA