REKLAMA

Premiera książki. Rem Koolhaas. Śmieciowa przestrzeń

19.05.2017, godz: 18.00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

WSTĘP WOLNY

Premiera książki Rem Koolhaasa "Śmieciowa przestrzeń" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na premierę pierwszej polskiej antologii tekstów Rema Koolhaasa – największego myśliciela wśród architektów i największego architekta wśród myślicieli, intelektualnego prowokatora i uwodziciela.

W piątkowy wieczór, w siedzibie MSN przy Pańskiej, w świat pojęć, którymi Koolhaas opisuje współczesną architekturę i miasto, takich jak: śmieciowa przestrzeń, miasto generyczne, inteligentny krajobraz, Bigness czy reżim ¥€$, wprowadzą autor wyboru tekstów Andrzej Leśniak, urbanista i badacz architektury Kuba Snopek, który przeżył intelektualną przygodę pracy z Koolhaasem oraz odpowiedzialny za wydanie książki Grzegorz Piątek.

Podczas spotkania można będzie kupić świeżą książkę w promocyjnej cenie.

Rem Koolhaas – architekt, myśliciel, prowokator. Uważany za najwybitniejszego intelektualistę wśród architektów i za najwybitniejszego architekta wśród intelektualistów. Urodzony w 1944 roku w Rotterdamie, wykształcony w Londynie, od 1975 roku prowadzi pracownię OMA (Office for Metropolitan Architecture) z oddziałami na trzech kontynentach. Prowadzi też jej zaplecze badawczo-teoretyczne pod nazwą AMO. Jest profesorem na Graduate School of Design Uniwersytetu Harvarda. Laureat Nagrody Pritzkera (2000) i Nagrody im. Miesa van der Rohego (2005), w 2014 roku kierował Biennale Architektury w Wenecji. Zbudował m.in. Bibliotekę Publiczną w Seattle, siedzibę Centralnej Telewizji Chińskiej (CCTV) w Pekinie oraz Casa da Musica w Porto.

zobacz także

REKLAMA