Sorry i carpe diem. Słuchowisko z udziałem Krystyny Czubówny
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Podczas wydarzenia zamykającego wystawę "Po co wojny są na świecie" usłyszymy głos najbardziej radykalnych outsiderów - artystów funkcjonujących nie tylko poza światem sztuki, ale także społeczeństwem i jego prawami, ekonomią czy realiami życia codziennego (cytowany wyżej Radosław Perlak nigdy nie korzystał z internetu ani telefonu komórkowego), ludzi, których głos właściwie do nas nie dociera.
Krystyna Czubówna przeczyta fragmenty korespondencji kuratorek wystawy z półświatkiem sztuki - artystami odbywającymi dożywotnie kary pozbawienia wolności. W ich wypowiedziach pojawia się świeży sposób widzenia, nieznana logika i ta sama skrajna wolność od obowiązujących praw i konwencji, która - zrealizowana na innym polu - zaprowadziła ich do więzień, skąd piszą.
W efekcie powstało punkowe słuchowisko, które jest także dokumentacją początków powstawania czegoś na kształt środowiska artystycznego outsiderów ("I'm a one of a group of Modern-Day Outsiders." - pisze w liście do Cindy Sherman Perlak, który kontakt listowny nawiązał też z dwójką artystów biorących udział w wystawie).
czytaj także

Żegnamy Emilię. Zobacz trzy ostatnie wystawy
Żegnając Emilię zachęcamy do odwiedzenia trzech ostatnich wystaw przygotowanych w pawilonie przy ul. Emilii Plater przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. O wystawie „Robiąc użytek..." opowiada jej współautor Sebastian Cichocki.

Żegnamy Emilię. Przyjdź na wieczór z "Co Jest Grane 24"
To ostatni miesiąc działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Emilli. Żegnamy tę siedzibę, zapraszając na ostatnie wystawy i wydarzenia towarzyszące, w tym wieczór z "Co Jest Grane 24".
