REKLAMA

Koniostworki i inne niestworzone opowieści - wystawa Grzegorza Skrzypka

12.0321.03.2019

Art in House Dom Aukcyjny

WarszawaAl. Jerozolimskie 107
WSTĘP WOLNY

Stare podania mówią o krwiożerczym plemieniu Psiogłowych, słowiańskich wąpierzach czy wilkołakach; czy jednak ktokolwiek słyszał o sympatycznie brzmiących koniostworkach? Te oraz inne nieboskie stworzenia przedstawi nam Grzegorz Skrzypek na swoich surrealistycznych płótnach w czasie wystawy w Domu Aukcyjnym Art in House.

Ekspozycja prac Grzegorza Skrzypka zachwyci szczególnie tych dorosłych, którzy na świat nie przestali patrzeć oczami dziecka: w baśniowy klimat postaramy się wprowadzić również poważnych i statycznych widzów. Zachęcamy do nawiązania niezwykle ciekawych znajomości z koniostworkami, rasą długonogich czy damą z gronostworkiem; być może okażą się one na tyle wartościowe, iż zabierzecie swoich nowych przyjaciół do domu…

Grzegorz Skrzypek to artysta urodzony w 1970 roku w Sosnowcu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskał w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, zaś aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „GOŁONÓG”. Nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów i karykatur.

Koniostworki i inne niestworzone opowieści. Wystawa prac Grzegorza Skrzypka
Galeria czynna jest: 12 – 21 marca 2019, pn – pt, 9:00-18:00.

REKLAMA