REKLAMA

Przemko Stachowski. Rezonator

09.0328.03.2019

Centrum Łowicka | Dom Kultury w dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

WarszawaŁowicka 21
WSTĘP WOLNY

Studia na warszawskiej ASP w latach 1989- 1994 w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, specjalizacja malarstwo ścienne i sztalugowe, dyplomem
z wyróżnieniem.
W latach 1991, 1993, 1995 otrzymał stypendium Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico w Rawennie, gdzie poznawał techniki artystyczne mozaiki marmurowej. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych.

Mój Obraz jest zapisem.
Każdorazowo obraz powstaje w innym kontekście. Jest zapisem stanu. Stale zmieniającej się, dynamicznej sytuacji, w której próbuję się odnaleźć, wiedząc, że status quo nie istnieje.
Niezmiennie interesuje mnie fluktuacja materii, jej nieoczywisty status częstokroć będący wypadkową w relacji z otaczającym kontekstem, który jednakowoż podlega tym samym prawom.
Osobliwa prawda natury światła i koloru, nieokreśloność, relatywizm i zagadka naszego postrzegania to tylko niektóre pojęcia, które nieustająco napędzają moją aktywność i wyobraźnię do działania. Ostatnie słowo nigdy nie padnie. Nie w tym rzecz. Dzieje Się. Proces tworzenia Jest. To jest tajemnica do której potrzeba metafory. I dlatego maluję. Inni piszą, komponują.[…]
O miłości i nieustającym zachwycie naszą kruchą kondycją. Eros i Tanatos. Niech się dzieje.

REKLAMA