REKLAMA

Nerwowy Ekspresjonizm - wystawa malarstwa Krzysztofa Ludwina

17.1125.11.2018

Art in House Dom Aukcyjny

WarszawaAl. Jerozolimskie 107
WSTĘP WOLNY

Organizator zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Ludwina, który będzie miał miejsce 16 listopada o godz.19:00 w Domu Aukcyjnym Art in House.

Motywem przewodnim wystawy są miasta: zarówno zimne jak Kopenhaga oraz gorące niczym Buenos Aires. Każde z nich posiada właściwy sobie energetyczny rys, który kusi oko widza nasyconą i rozmigotaną barwą. Obrazy Ludwina staną się wizualnym wyzwaniem: nie sposób zatrzymać swego wzroku na jednym z nich, kiedy dookoła drgają barwy pozostałych.

"Malarstwo (...) jest z pewnością sztuką patrzenia. Analogową werbalizacją pozazmysłowych marzeń w formie kolorowych energii na papierze lub płótnie.(...) W wielu przypadkach mimo pozornie nieruchomych plam ich relacje, znoszące się, podbijające, w kontraście lub harmonii sprawiają wrażenie "ruchomości" płaszczyzny.(...) Dla obserwatora "szczery" obraz powinien być wciągającą zagadką, nieodkrytą przez długi czas." – Krzysztof Ludwin

Wystawa potrwa do 25 listopada.

Krzysztof Ludwin (ur. 1962 roku w Krakowie) – polski malarz, akwarelista, architekt oraz wykładowca akademicki. Artysta zajmuje się malarstwem sztalugowym, głównie akwarelą. Malując na płótnie, akrylem i farbami olejnymi, używając przy tym lekkiej żywicy – damaru, uzyskuje efekty zbliżone do malarstwa akwarelowego. Wypracował sobie własny styl, który nazywa „nerwowym ekspresjonizmem”. Na jego obrazach prawie nigdy nie brakuje elementów architektury.

REKLAMA