REKLAMA

Edyta Dzierż: Przestrzenie dialogu - obrazy

07.1031.10.2018

Fundacja Metamorfozy

WarszawaMarszałkowska 81/29
WSTĘP WOLNY

Edyta Dzierż - artystka wszechstronna. Zajmuje się malarstwem, technikami ściennymi (mozaika, sgraffito, fresk) live painting, performance (malarstwo-dźwięk-światło).
Dyplom z malarstwa pt. ”Pejzaż” w pracowni prof. Mariana Czapli prezentowany w Galerii Studio w Warszawie. Aneks w Pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego u prof. Edwarda Tarkowskiego: ”Przemienienie Pańskie”, mozaika, Ołtarz Dolnego Kościoła Matki Boskiej przy ul. Conrada 7, Warszawa (realizacja wspólna).
W latach 2000 - 2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły. W 2007 roku Finalistka Konkursu Fundacji im. Franciszki Eibisch „Malarstwo” w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej oraz w latach 2007-2008 laureatka nagrody i wyróżnienia w konkursie „Obraz Sezonu i Rzeźba Sezonu w Warszawie”.
Od 2013 roku jej twórczość jest objęta Patronatem Medialnym/Artystycznym – Artistic Guarantee od Art. Imperium.
Edyta uczestniczy w aukcjach sztuki, m.in. charytatywnych, Tworzy autorskie projekty artystyczne, a także działa jako organizator, kurator wystaw i projektów,, juror konkursów promujących sztukę współczesną w Polsce i za granicą.
Jest założycielką i koordynatorką działań grupy Młodzi Sztuką oraz międzynarodowego projektu Eviva l’Arte. Współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze oraz cykliczny warszawski projekt Stan Rzeczywisty (nocne spotkania z twórcami).

REKLAMA