REKLAMA

Powroty w Himalaje-Zanskar. Wystawa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów

05.1018.11.2018

Muzeum Azji i Pacyfiku

WarszawaSolec 24
WSTĘP WOLNY

Wystawa fotografii Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów – „Powroty w Himalaje - Zanskar", organizowanej z okazji 30-lecia wypraw podróżników na himalajskim szlaku.

Zanskar – dawne królestwo leżące po północnej stronie zachodnich Himalajów jest osłonięty od wpływów monsunu. Krajobrazowo i kulturowo jest zbliżony do Tybetu.
To odcięte przez kilka miesięcy od świata miejsce zamieszkują niezwykle serdeczni ludzie. Od 1980 r. gdy wybudowano pierwszą i do tej pory wciąż jedyną drogę samochodową, zmieniło się tu więcej niż w ciągu kilku ostatnich stuleci. Mimo to, czas wciąż jeszcze płynie w Zanskarze znacznie wolniej niż u nas.
Autorzy wystawy – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie przemierzyli góry Zanskaru na piechotę podczas swojej pierwszej podróży w Himalaje w 1988 r. Eksplorując przez 30 lat różne rejony Himalajów, najchętniej powracają właśnie do Zanskaru.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Podróżnicy, przewodnicy wypraw poznawczych i trekkingowych, autorzy pokazów slajdów, wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. Prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita i organizują Festiwal TERRA.

REKLAMA