REKLAMA

Body Worlds & The Cycle of Life

01.12.201828.02.2019

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

WarszawaPl. Defilad 1
bilety od 55 zł

Body Worlds - oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr Gunthera von Hagens po raz pierwszy w Warszawie.
To pierwsza publiczna ekspozycja dotycząca anatomii człowieka, którą do tej pory miało okazję podziwiać ponad 47 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce.
Wystawy dr Guntera von Hagens od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman.
To między innymi na wystawie Body Worlds rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda - Casino Royale!

Body Worlds & The Cycle of Life – wystawa ma edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 150 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

zdjęcia

Wystawa Body Worlds
Wystawa Body Worlds
Wystawa Body Worlds
REKLAMA