REKLAMA

Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

11.0411.11.2018

Muzeum dla Dzieci

WarszawaKredytowa 1
bilety od 20 zł

Wystawa "Let's bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami" w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.
Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn pozwoli odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach. Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze.
Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznegow Warszawie oraz udostępnione przez partnerów wystawy.

 

REKLAMA