REKLAMA

Wystawa Napoleon Bonaparte

20.0430.06.2018

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

WarszawaPl. Defilad 1
bilety od 25 zł

Wystawa o Napoleonie Bonaparte. Ekspozycja opowiadająca o życiu i karierze militarnej wybitnego taktyka i stratega, który odmienił dzieje ludzkości.
Wystawa "Napoleon Bonaparte" jest największą kolekcją autentycznych przedmiotów należących do Napoleona, jakie kiedykolwiek były prezentowanew Polsce. Eksponaty zostały użyczone z obszernych zbiorów Fondation Napoléon oraz Musée de l’Armée Invalides z Paryża. Całość wzbogacona jest o multimedia, co pozwoli zwiedzającym na dokładne poznanie historii kryjącej się za każdym eksponatem.
Wystawa "Napoleon Bonaparte" jest podróżą w czasie poprzez pięć odsłon triumfu wielkiego Bonaparte - poznamy go jako żołnierza, generała, konsula, cesarza i finalnie zesłańca. Podróż ta rozpoczyna się wraz z Rewolucją Francuską w 1789, a kończy śmiercią Napoleona. Wielki Bonaparte od ponad 2 wieków jest uznawany za jednego z najbardziej interesujących bohaterów w historii, i najbardziej znaną postacią historyczną po Chrystusie.
Na wystawie "Napoleon Bonaparte" nie zabraknie akcentów z historii Polski, łączących Napoleona z Polską i Polakami- którzy bardzo mocno wierzyli w skuteczną walkę o niepodległość za jego pośrednictwem. Wątek polski związany jest również z osobą matki pierworodnego syna Bonapartego – hrabianki Marii Walewskiej, z którą Napoleona łączył 3 letni związek. Ekspozycja prezentuje ponad 100 wyjątkowych eksponatów z czasów dwóch cesarstw. Unikalne przedmioty należące do Napoleona: rzeczy osobiste, stroje, broń, odznaczenia, meble, dokumenty dotyczące różnych aspektów życia genialnego przywódcy, począwszy od militarnych strategii przez triumfy, aż po życie osobiste. Całość kolekcji przybliża widzom złożony obraz życia Wielkiego Władcy, jego zwyczaje i wyjątkowy talent strategiczny.
Historyczną wystawę "Napoleon Bonaparte" miało już szansę zobaczyć kilka milionów osób w różnym wieku na 5 kontynentach. Ekspozycja opowiada w sposób edukacyjny i zrozumiały- również dla młodszych widzów, historię ambitnego wizjonera, bohatera i stratega- zdobywcy. Szczególnie w roku 2018- Roku dla Niepodległej, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości (po 123 latach zaborów), warto poświęcić czas na refleksję nad tym, jak różne i często kręte drogi prowadziły naszych przodków do jej odzyskania.
Prezentowana wystawa jest doskonałą okazją do zanurzenia w jeden z epizodów tej odysei- w okresie wojen napoleońskich jak i wybitnej postaci Napoleona Bonaparte.

zdjęcia

Wystawa Napoleon Bonaparte
Wystawa Napoleon
Wystawa Napoleon Bonaparte
Wystawa Napoleon Bonaparte
Wystawa Napoleon Bonaparte
Wystawa Napoleon Bonaparte
Wystawa Napoleon
Wystawa Napoleon
Wystawa Napoleon
Wystawa Napoleon
Wystawa Napoleon
REKLAMA