REKLAMA

Przychodzi dusza do rozumu - wystawa fotografii Łukasza Bożyckiego

20.12.201705.01.2018

Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN

WarszawaPasteura 3
WSTĘP WOLNY

„Przychodzi dusza do rozumu” to projekt realizowany w ramach stypendium artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt jest próbą połączenia dwóch środowisk – artystycznego oraz naukowego. Pierwsze z nich nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu. Drugie ze względu na niezrozumiały język w połączeniu z ograniczonym (płatnym) dostępem do publikacji, wpada w izolację i zazwyczaj jest niedostępne dla społeczeństwa.

W obliczu nieustającej zmiany, tysięcy odkryć naukowych, które umykają społeczeństwu, można powiedzieć, że obecny świat naukowy w życiu codziennym istnieje w bardzo ograniczonym stopniu. Wynika to z tego, że codziennie jest inny, mknie ku postępowi, napędzany prężnymi umysłami i potrzebami społeczeństwa.

Wystawa została wydrukowana w innowacyjnej, opracowanej w Polsce technologii druku na metalach - Europrinter Nano.

Technologia ta wykorzystuje druk ink-jet i atramenty barwione substancjami nanocząsteczkowymi. Pozwala na bezpośredni druk na anodowanym aluminium, a także na stali, surowym aluminium i innych metalach po wstępnym przygotowaniu powierzchni materiału.

Aby obejrzeć wystawę, należy wejść do budynku instytutu wejściem głównym: kierując się od bramy wjazdowej należy dojść do budynku, skręcić w prawo i iść wzdłuż budynku aż do klatki schodowej umieszczonej pośrodku budynku. Osoba z recepcji wskaże drogę do sali wystawowej.
Wystawa jest czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

REKLAMA