REKLAMA

1967. Rok, który zmienił wszystko. Wystawa kolekcji Piotra Metza

18.12.201731.01.2018

NEY Gallery & Prints

WarszawaSpokojna 5

NEY Gallery & Prints zaprasza na wystawę "1967. Rok, który zmienił wszystko. Wystawa kolekcji Piotra Metza".

Eksponaty pochodzić będą z prywatnej kolekcji szefa muzycznego radiowej Trójki Piotra Metza, niereformowalnego fana i kolekcjonera wszystkiego, co dotyczy epoki "Lucy in the Sky with Diamonds".

"50 lat temu ukazała się ścieżka dźwiękowa słynnego "lata miłości, prawdopodobnie najważniejsza płyta wszystkich czasów - "Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band". Rok 1967 to także słynny banan Warhola i Velvet Underground, Rolling Stonesi w Pałacu Kultury i ich trójwymiarowa okładka, pierwszy globalny program sateliterny, ostatecznie zakazany w Polsce Our World, w którym Beatlesi zaprezentowali światu hymn "summer of love" - "All you need is love".
Album "Sgt.Pepper" uczynił z muzyki rockowej sztukę przez duże "S" – jego okładka, muzyka, przesłanie będzie unosić się nad naszą wystawą, dając mu psychodeliczną grafikę Alana Aldridge'a, muzykę, które po ukazaniu się płyty przez kilka dni grała równocześnie z każdego głośnika na świecie i zapach nie do pomylenia z żadnym innym. Żywa szopka pokaże okładkę płyty w trzech wymiarach, a filmy, muzyka i wyświetlane obrazy przeniosą nas do londyńskiego Alexandra Palace na pierwszy w historii popkultury rave”.

zobacz także

REKLAMA